محورهای هفته نماز جمعه تشریح شد

تهران- ایرنا- سخنگوی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه از رونمایی سه محور مکتوب، فراخوان و رسانه در هفته نماز جمعه خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا حجت الاسلام علی نوری روز سه شنبه با اعلام رونمایی از سه محور در هفته نماز جمعه (پنجم مرداد)، گفت: یک محور در بخش «مکتوب» است که در این بخش سه جلد کتاب از مجموعه فرمایش‌های مقام معظم رهبری با عنوان نماز جمعه تراز که به‌شکل موضوع، زمان بندی تاریخی و ترکیب مزجی و مکمل ترتیب‌بندی شده است.

سخنگوی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه عنوان کرد: این هفته همچنین از کتابی با عنوان دیدارنگار رونمایی می‌کنیم که در آن بیانات و فرمایش‌های مقام معظم رهبری در ۲۲ جلسه با ائمه جمعه با فهرست و اینفوگرافی‌های بسیار خوب آمده است.  همچنین از کتاب عکس شهدای محراب که کاری فاخر و ارزشمند و یادگار از نهاد امامت جمعه است، رونمایی می‌کنیم. علاوه بر آن امروز آن کتاب آثار گرفیکی را به همت هنرمندان ایران اسلامی رونمایی خواهیم کرد.

حجت الاسلام نوری یادآور شد: در محور فراخوان‌ها نیز فراخوان شعر نمازجمعه با همکاری مرکز موسیقی صدا و سیما را رونمایی می‌کنیم و کنار آن از فراخوان قرائت آیه نهم سوره جمعه با همکاری شبکه قرآن امروز رونمایی خواهیم کرد. دومین جشنواره عکس شکوه نماز جمعه نیز برای دومین بار امروز برگزار می شود.

وی سومین محور را رسانه عنوان کرد و گفت: امروز با بازنگری و بازآرایی بسیار خوب و دقیق مرکز ارتباطات و رسانه سایت نمازجمعه رونمایی می‌شود. سایتی که برخوردار از ابعاد بسیار خوبی شده و می‌توان تنوع ویژه‌ای را در درون خود قرار دهد. در  ایران اسلامی هم میهنان در هر نقطه با امام جمعه خود ارتباط و اتصال پیدا می‌کنند و در کنار آن اخبار، اطلاعات و آثار در موضوع نماز جمعه را در سایت نماز جمعه می‌توانند ملاحظه کنند.

سخنگوی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه ادامه داد: همچنین شبکه‌های اجتماعی ما با موضوع شبکه امامت جمعه، امروز به‌شکل رسمی رونمایی می‌شود. سامانه ارتباط مردمی تلفنی و پیامکی هم امروز در محور رسانه رونمایی خواهد شد. بدین گونه در سراسر کشور به‌شکل تلفنی و پیامکی شنونده پیشنهادات و انتقادات مردم ایران اسلامی در حوزه نهاد امامت جمعه خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: در محور هویت بخشی به نماز جمعه و فرهنگ سازی، اتفاقات بسیار خوبی افتاد و آثار گرافیکی از فضای معنوی و محتوایی در حوزه نماز جمعه در همکاری بسیار خوب با شهرداری مراکز استان در محیط آرایی شهری تهیه کردیم که مورد استقبال عمومی قرار گرفت. همچنین در فضای رسانه امکانات بسیار خوبی در رسانه ملی و صدا و سیمای مراکز استان با حضور ائمه جمعه فراهم شد.

حجت الاسلام نوری افزود: قدردانی، تجلیل و تشکر از تمامی خادمان در ۸۹۱ پایگاه نماز جمعه در دستور کار نهاد امامت جمعه قرار گرفت و به همت ائمه جمعه و مسوولان ستاد نماز جمعه در سراسر کشور این اتفاق افتاد و توانستیم در این زمینه موثر باشیم و جریان سازی بسیار خوبی داشته باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha