ظرفیت موقوفات درخدمت تأمین خواسته‌های مردم و تحقق فرمایشات رهبری است

تهران - ایرنا - نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: ظرفیت موقوفات در خدمت تأمین خواسته‌های مردم و تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری است.

به گزارش ایرنا از سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سید مهدی خاموشی و محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی پیش از ظهر امروز طی مراسمی در خصوص اجرای پروژه های کشاورزی، دامداری، گردشگری، تأمین مسکن و اشتغال‌زایی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سید مهدی خاموشی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در این مراسم اظهار داشت: مدتی است که مذاکراتی با استاندار خراسان شمالی در حوزه‌های مختلف در جریان است، اجرای پروژه‌های سیاحتی، زیارتی، درمانی، کشاورزی و دامپروری و پروژه‌های مورد نیاز استان مانند بسته بندی مواد پروتئینی و زنجیره‌هایی را که استان در سبد بهینه‌سازی عرضه محصولاتش نیاز دارد، نهایی کرده‌ایم.

وی ادامه داد: مدت این تفاهم‌نامه سه سال است، سازمان اوقاف به تعهداتش در این مدت عمل خواهد کرد و به این تفاهم‌نامه به‌طور ویژه نگاه می‌کند، ما سرعت بعضی از اجراییات را در این چند سال اخیر مشاهده کردیم و کارکردی را که این تعامل می‌تواند برای منطقه داشته باشد خیلی مثبت می‌بینم.

همچنین محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی گفت: اگر نگاه بلند و جدید رئیس سازمان اوقاف به موقوفات نبود تفاهم‌نامه‌ای که امروز امضا شد قطعاً اتفاق نمی‌افتاد، در این پروژه‌ها دو چیز مدنظر است یکی تأمین خواسته‌های مردم و دیگری تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری.

وی ادامه داد: تأمین مسکن و ایجاد اشتغال بر اساس مزیت‌های نسبی استان از جمله موارد این تفاهم‌نامه است که نگاه کارشناسانه و تخصصی ریاست سازمان اوقاف و تعهد ایشان به مردم را نشان می‌دهد.

شجاعی یادآور شد: مقام معظم رهبری در سفری که سال ۹۱ به خراسان شمالی داشت پیشران اقتصادی استان را بخش کشاورزی دانست، بخش بزرگی از این تفاهم‌نامه هم در حوزه کشاورزی است.

وی همچنین به اهمیت دادن به حوزه‌های گردشگری و تأمین مسکن در این تفاهم‌نامه و پروژه ۳۳ هکتاری اراضی امامزاده عباس اشاره کرد و افزود: مطمئنم که در آینده با همکاری مسئولان اوقاف استان گام‌های بلندی درزمینهٔ تأمین خواسته‌های مردم و تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری برداشته خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha