نماز جمعه فرصتی برای تقویت ارتباط میان مردم و مسوولان است

مهاباد- ایرنا- امام جمعه میاندوآب گفت: نماز جمعه به عنوان رویدادی سیاسی و اجتماعی، فرصتی برای ارتباط مردم و مسوولان و بیان مشکلات مردم است.

حجت الاسلام حمید حسن زاده روز سه‌شنبه در مراسم گرامیداشت پنجم مرداد، سالروز اقامه نخستین نماز جمعه در کشور، اظهار داشت: اسلام به سه اجتماع نماز جماعت، نماز جمعه و حج اهمیت فراوانی داده است.

 وی افزود: خداوند در قرآن کریم، نماز جمعه را از حیث توجه در کنار توحید، امامت و جهاد قرار داده است.

امام جمعه میاندوآب‌ با بیان اینکه نماز جمعه؛ یک نماز عبادی و سیاسی است، گفت: متاسفانه در سال‌های اخیر بیشتر به جنبه سیاسی و موارد مطروحه در باب موضوعات سیاسی در خطبه های نماز جمعه در رسانه ها پرداخته می شود، در حالی که نماز جمعه، جنبه عبادی نیز دارد.

حجت‌الاسلام حسن زاده با اشاره به اینکه نماز جمعه تجلی اسلام اجتماعی، پشتوانه استمرار حاکمیت، تقویت کننده جبهه حق و عدالت، تبلور پیوند جمهوریت و اسلامیت و سیر و سلوک به سوی خدا و معنویت در جامعه است، بیان کرد:  امام جمعه از تریبون نماز جمعه به عنوان تریبون مردم، باید مطالبات آنها را بیان کند.

وی با بیان اینکه نماز جمعه تجلی عبادت و توحید و فراتر از اشخاص است‌، اظهار کرد: نماز جمعه از ارکان اصلی نظام اسلامی و محور تبیین توحید، امامت و ولایت، معارف اسلامی و رویدادی سیاسی و اجتماعی است.

وی همچنین بر لزوم ضرورت تبیین جایگاه نماز جمعه در بین مردم و جوانان تاکید کرد.

در پایان این آیین با اهدای لوحی از امام جمعه میاندوآب‌ تقدیر به عمل آمد.

نماز جمعه فرصتی برای تقویت ارتباط میان مردم و مسوولان است

اولین جمعه مرداد ماه مصادف با سالروز برگزاری نخستین نماز جمعه تهران به فرمان حضرت امام خمینی (ره ) و به امامت مرحوم آیت الله طالقانی است که به نام روز نماز جمعه نامگذاری شده‌است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha