زنی که به یک سده ناکامی فلیپین در المپیک پایان داد

تهران- ایرنا- وزنه‌بردار زن فلیپینی با کسب مدال دسته ۵۵ کیلوگرم موجب شد تا این کشور بعد از حدود یک سده صاحب مدال طلای المپیک شود.

به گزارش ایرنا، مسابقات وزنه‌برداری بازی‌های المپیک توکیو روز گذرشته (دوشنبه) با رقابت‌های دسته ۵۵ کیلوگرم زنان ادامه یافت و ورزشکار فلیپینی توانست نوار مدال‌های طلا چین را قطع کند. «هیدلین دیاز» همان ورزشکاری بود که با مهار وزنه ۲۲۴ کیلوگرم در مجموع مدال طلا را کسب کند. 

در این دسته لیائو وزنه‌بردار نامدار چین با ۲۲۳ کیلوگرم مدال نقره را از آن خود کند. «زولفیا چینشانلو» از قزاقستان نیز با مجموع ۲۱۳ کیلوگرم در جایگاته سوم ایستاد و به مدال برنز رسید. هر چند که دیاز با این مدال موجب شد تا دست چینی‌ها از مدال طلا دسته ۵۵ کیلوگرم زنان کوتاه شود اما اهمیت مدال او تنها در این نبود بلکه فدراسیون بین المللی این رشته از هیدلین دیاز به عنوان کسی یاد کرد که توانسته به یک سده حسرت کشور فلیپین برای رسیدن به مدال طلا پایان دهد. 

در گزارش این فدراسیون آمده: دیاز با این مدال به یک سده ناکامی در رسیدن به سکو نخست پایان داد زیرا کشور فلیپین از سال ۱۹۲۴ نتوانسته در ادوار المپیک مدال طلایی کسب کند.

کشور فلیپین پیش از این در هشت دوره از بازی‌های المپیک حضور یافته است که حاصل آن سه مدال نقره و هفت مدال برنز بود.

نخستین مدال کشور فلیپین در ادوار المپیک مروبط به المپیک ۱۹۲۸ آمستردام است که برنز بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha