۵ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۲۱
کد خبرنگار: 1031
کد خبر: 84417773
۰ نفر

برچسب‌ها

خط  آسیب دیده شبکه آب شرب اصفهان به مدار بازگشت
عکس تزئینی است

اصفهان – ایرنا – سخنگوی شرکت آب و فاضلاب اصفهان گفت : خط آسیب دیده سامانه اول آبرسانی اصفهان بزرگ که سبب کم آبی در محدوده شهرستان فلاورجان وبرخی مناطق شمالی مرکز این استان شد بود ، به مدار آبرسانی بازگشت.

مهرداد خرسندی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یکی از خطوط انتقال آب اصفهان بزرگ  که از تصفیه خانه بابا شیخعلی  کار انتقال آب به مناطق شمالی و غربی کلانشهر اصفهان را انجام می‌دهد ساعت ۲ بامداد  امروز دچار حادثه شد و عملیات تعمیر آن تا ساعت ۱۱ طول کشید.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه قطر لوله این خط انتقال آب آسیب‌دیده بسیار بزرگ و در حدود یکهزار و ۴۰۰ میلیمتر است آبگیری آن بین ۶ تا ۱۰ ساعت به طول خواهد انجامید.

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب اصفهان افزود: بر این اساس ۱۷ تانکر سیار آبرسانی از صبح امروز  برای تامین آب مردم ساکن مناطق چهار و پنج کلانشهر اصفهان شامل خیابان رباط، خردمند، آل محمد، آل خجند، گلستان و ۲۲ بهمن اختصاص یافت.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه اصفهان در شرایط عادی با کسری سه هزار و ۲۰۰ لیتر در ثانیه آب آشامیدنی  مواجه است این حادثه نیز موجب اضافه شدن ۲۵ درصد کسری به این میزان شد.

وی افزود : در پی این حادثه ۱۰۲ هزار لیتر آب آشامیدنی به شکل سیار بین ساکنان این  مناطق توزیع شد.

خرسندی با اشاره به اینکه آبگیری و شروع فعالیت آبرسانی این خطر لوله آسیب دیده بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت زمان نیاز دارد از شهروندان درخواست کرد در این مدت با صبوری و مدیریت مصرف آب به پیشگیری از کاهش فشار آب در مناطق مختلف کمک کنند.

 اکنون تصفیه‌خانه باباشیخعلی ظرفیت تصفیه ۱۱.۳ مترمکعب آب در ثانیه را دارد که با احتساب چاه‌ها و دیگر منابع، در مجموع ظرفیت تامین آب استان ۱۳ هزار و ۸۵۰ لیتر در ثانیه است در حالی که نیاز آبی استان به ۱۷ هزار و ۵۰ لیتر در ثانیه می رسد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha