وزیران خارجه پاکستان و سعودی درباره افغانستان و خاورمیانه رایزنی کردند

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه سعودی در جریان سفر امروز خود به «اسلام‌آباد» با همتای پاکستانی‌اش پیرامون همکاری‌های دوجانبه، تحولات خاورمیانه از جمله فلسطین، یمن و اوضاع افغانستان تبادل نظر کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «شاه محمود قریشی» و «فیصل بن فرحان آل سعود» روز سه‌شنبه پس از برگزاری دیدار دوجانبه و نشست در سطح هیات‌های بلندپایه در اسلام‌آباد در کنفرانس مطبوعاتی مشترک حاضر شدند.

وزیر امور خارجه پاکستان با اشاره به آنچه که وی اطمینان به توسعه روابط دوجانبه با دولت سعودی خواند، گفت: در جلسات امروز آخرین وضعیت تعاملات میان دو کشور و راهکارهای گسترش همکاری‌های اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت.

وی اظهار داشت: شورای عالی هماهنگی میان پاکستان و عربستان برای پیشبرد اهداف مشترک تشکیل شده و از این طریق درصدد گسترش همکاری‌های دوجانبه در حوزه‌های فرهنگ، ورزش، تجارت و همچنین مقابله مشترک با پدیده تغییرات آب و هوا خواهیم بود.

قریشی بر آنچه که نگاه مشترک اسلام‌آباد و ریاض در بحث افغانستان خواند، تاکید کرد و مسائل منطقه‌ای شامل کشمیر و وضعیت فعلی افغانستان را با همتای سعودی خود مورد بررسی قرار داد.

وزیر امور خارجه سعودی مدعی حمایت از پاکستان شد و بر تاثیر سازوکار دو کشور تحت شورای عالی هماهنگی تاکید کرد.

وی گفت که با وزیر امور خارجه پاکستان پیرامون تحولات خاورمیانه از جمله فلسطین، یمن، ثبات منطقه‌ای به ویژه اوضاع افغانستان رایزنی کرد.

کنفرانس مطبوعاتی وزیران امور خارجه پاکستان و سعودی برعکس دیگر نشست‌های خبری با وزیران خارجه کشورهای خارجی که همراه با پرسش و پاسخ از سوی نمایندگان رسانه‌های داخلی و بین المللی صورت می‌گیرد، بدون دریافت هرگونه پرسش از سوی خبرنگاران حاضر به پایان رسید.

وزیر خارجه سعودی قرار است در سفر یک روزه خود به اسلام‌آباد با برخی دیگر از مقامات کشور میزبان از جمله «عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان دیدار کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha