چند خبر کوتاه از شهرستان دیر استان بوشهر

بوشهر - ایرنا- امام جمعه دیر گفت: مردم از فرصت واکسیناسیون کرونا حداکثر بهره‌مندی داشته باشند و خود را در مقابل بیماری کووید۱۹ واکسینه کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدعلی حسینی روز سه شنبه در دیداربا رییس و کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر افزود: از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا تبعیت از برنامه‌ها، دستور العمل‌ها و شیوه‌نامه‌های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی در دستور کار بود و تاکنون نیز ، این مسیر در این شهرستان تداوم داشته است.

وی اظهار کرد: کادر بهداشت و درمان در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا قرار دارند و تلاش‌ها و ایثارگری آنها در سال‌های پس از انقلاب و به ویژه در ایام شیوع ویروس کرونا قابل تقدیر است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: نهاد نماز جمعه نقش موثری در جذب و هدایت کمک‌های خیران به سمت حوزه سلامت و بهداشت و درمان دارد.

احمد آخوندی با تبریک پنجم مرداد سالروز اقامه نخستین نماز جمعه در جمهوری اسلامی ایران گفت: نهاد نماز جمعه همواره نقش موثری در پیشبرد اهداف نظام سلامت داشته و همکاری ائمه جمعه در این زمینه ستودنی است.

وی گفت: ائمه جمعه در هدایت و جذب کمک‌های خیران به حوزه بهداشت و درمان تاثیرگذار بوده‌اند و در این زمینه تلاش‌های خوبی صورت گرفته است.

آخوندی افزود: تشکیل مجمع خیران سلامت با محوریت امام جمعه دیّر یکی از اقدام‌های ماندگاری است که توانسته است کمک‌های خوبی برای حوزه بهداشت و درمان جذب کند.

وی با اشاره به واکسیناسیون همگانی کرونا در شهرستان دیر افزود: واکسیناسیون جمعیت ۴۵ سال به بالا در این شهرستان در حال اجرا است.

**

چهار آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد در دیر افتتاح شد

به مناسبت هفته ملی مهارت چهار آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد در شهرستان دیر افتتاح شد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر روز سه شنبه در این آیین گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در توسعه کشورها نقش مهمی دارند از این رو هفته مهارت می‌تواند نقش مهمی در راستای ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی در جامعه داشته باشد.

عبدالمجید دراهکی افزود: مهارت‌ها به طور مستقیم در اشتغال  و بازار کار نقش مهمی دارند که مجموعه فنی و حرفه‌ای باید تمام تلاش خود را در این هفته برای ترویج آموزش‌های مهارتی در بین قشرهای مختلف جامعه به کار گیرد.

وی با اشاره به فعالیت ۲۰۶ آموزشگاه آزاد در استان بوشهر گفت: ۳۰ درصد آموزش‌های مهارتی به صورت نظری و ۷۰ درصد حضوری و آزمون‌ها نیز به صورت مجازی و آنلاین برگزار می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر بیان کرد: سال گذشته ۴۰ هزار نفر در بخش دولتی و خصوصی آموزش‌های مهارتی را در استان فراگرفتند.

وی ادامه داد: ۸۰ درصد مهارت‌های فنی و حرفه ای ارائه شده متناسب با ظرفیت استان است و افراد آموزش دیده یا خود کارآفرین شده و یا جذب بنگاه‌های اقتصادی می‌شوند.

دراهکی گفت: مجوز راه اندازی نخستین مرکز آموزش صنایع دریایی و شیلاتی کشور در شهرستان دیر گرفته شده و  با تاسیس این مرکز روند آموزش‌ها و مهارت آموزی‌ها شتاب بیشتری خواهد گرفت.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دیر گفت:  امروز چهار آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد در رشته‌های هنرهای تزئینی، مراقبت، زیبایی و فناوری اطلاعات در این شهرستان افتتاح شد.

حسین درویشی افزود: در سال گذشته یک هزار و ۵۰۰ نفراز جوانان شهرستان دیر مهارت‌های فنی و حرفه ای را در ۱۰ آموزشگاه دولتی و آزاد و ۱۰ کارگاه روستایی فرا گرفتند.

**

دولت تدبیر و امید همه مدرسه های فرسوده "بردخون" را بازسازی کرد

بوشهر - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش بردخون شهرستان دیر استان بوشهر گفت: دولت تدبیر و امید همه مدرسه های فرسوده  شهر "بردخون" از توابع این شهرستان را بازسازی کرد و در زمان حاضر همه دانش آموزان در فضای امن تحصیل می‌کنند.

به گزارش ایرنا، ظهیر محمودی روز سه شنبه به رسانه ها اعلام کرد: همچنین در این مدت 2 مدرسه ۹ و هفت کلاسه در این منطقه آموزشی احداث شده است.

وی افزود: همچنین عملیات احداث 2 مدرسه ۶ و۱۲ کلاسه روستای شهنیا شهر بردخون با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است و در صورت تخصیص اعتبار،تا اول مهرماه ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسند.

مدیر آموزش و پرورش بردخون گفت: احداث مرکز فرهنگی دارالقرآن شهر بردخون با اهدا زمین و کمک مالی یکی از افراد خیر منطقه، در اوایل دولت آغاز شد و این ساختمان نیز با بیش از ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.

وی اضافه کرد: ارتقای میانگین نمرات دانش آموزان در امتحانات نهایی و بهبود کمی و کیفی قبولی دانش آموزان در آزمون سراسری نیز از دیگر دستاوردهای سال‌های اخیر است.

محمودی یادآور شد: کمبود نیروی خدماتی، فرسودگی و تخریبی بودن فضای کانون فرهنگی تربیتی شهر بردخون بعنوان مرکز اصلی فعالیت‌های فرهنگی و هنری دانش آموزان منطقه از مهم‌ترین چالش‌های آموزش و پرورش این منطقه است که امید می‌رود در دولت آینده این مهم برطرف شود.

بردخون از توابع شهرستان دیر در فاصله ۱۵۰ کیلومتری جنوب استان بوشهر قراردارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha