دولت انقلابی از ظرفیت سیستان و بلوچستان استفاده کند

تهران- ایرنا- نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: حداقل انتظار آحاد مردم استان سیستان و بلوچستان از دولت انقلابی این است که از ظرفیت فرزندان شایسته استان در مدیریت کلان وزارتخانه‌ها به عنوان وزیر یا عضو کابینه استفاده کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «محمد سرگزی» در نشست علنی  روز-سه شنبه- در نطق میان دستور خود گفت: امیدوارم در گام دوم انقلاب اسلامی با مدیریت مدبرانه و مقتدرانه، شاهد خدمتی ماندگار برای تغییر، تحول و بهبود وضعیت مردم باشیم.  

وی گفت: معاندین برای تضعیف ساختار نظام اسلامی تمام تلاش خود را می‌کنند تا میان دولت و مجلس انقلابی اختلاف ایجاد کنند، مجلس و نمایندگان انقلابی با حفظ جایگاه نظارتی مجلس، با تمام قوا در کنار دولت منتخب خواهد بود.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند با بیان اینکه رکود اقتصادی، مشکلات معیشتی، گرانی و بیکاری به اصلی ترین چالش جامعه تبدیل شده، بیان داشت: انتظار مردم از مجلس انقلابی این است که هرچه سریع تر نسبت به حل مشکلات مردم و همچنین تعیین تکلیف لوایح مختلف از جمله رتبه بندی معلمان، طرح تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی، طرح جهش تولید مسکن و رونق بازار سرمایه، اقدام فوری انجام دهد.

وی تصریح کرد: استان سیستان و بلوچستان همواره مورد توجه و عنایت ویژه مقام معظم رهبری بوده و ایشان از سیستان به عنوان تنگه احد جمهوری اسلامی ایران و نقطه استراتژیک جهت نگاهداشت مردم و از بلوچستان به عنوان گنج پنهان ایران اسلامی یاد کرده اند.

نماینده مردم زابل بیان داشت: از یاد نبرده ایم در جنگ احد در صدر اسلام به واسطه عدم توجه به تنگه استراتژیک احد، چه آسیب بزرگی بر پیکره لشگر اسلام وارد شد. دولت‌ها علیرغم عنایت ویژه رهبری برای توسعه و نگاهداشت مردم برنامه‌ای مشخص نداشتند به طوری که قریب به ۳ میلیون از جمعیت ۶ میلیون نفری سیستان و بلوچستان به دلایل مختلف خشکسالی، محرومیت، بیکاری و شرایط نامساعد منطقه در استان‌های دیگر زندگی می‌کنند؛ این افراد در استان های محل سکونت فعلی خود نیز مورد بی مهری قرار گرفته و از ظرفیت و توانمندی آنها، آنگونه که باید استفاده نشده است.

سرگزی با بیان اینکه نه تنها از ظرفیت فرزندان شایسته و توانمند استان در سطوح ملی و استانی استفاده نمی‌شود، بلکه در تراز مدیریت عالی استان نیز جز در مدت کوتاهی استفاده نشد، عنوان کرد: بیش از ۴۰ سال مدیریت عالی استان دست عزیزانی بوده که به جهت عدم اشراف و تعلق به منطقه نتوانستند محرومیت را از چهره این استان بزدایند لذا امید داریم در دولت آینده به فرزندان این استان اعتماد شود تا بتوانند با همت بالای خود در راستای کاهش محرومیت استان قدم بردارند.

وی افزود: امروز وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان سیستان و بلوچستان از بسیاری از استان‌های کشور وخیم تر بوده از این رو ضمن تشکر از تلاش کادر درمان و مدافعان سلامت، ضروری است در واکسیناسیون کلیه مردم منطقه و ارسال تجهیزات و اقلام دارویی اقدام عاجل شود.

نماینده مردم زابل اضافه کرد: امسال با عنایت ویژه مجلس انقلابی، با توجه به توصیه‌های رهبری، اعتبار قابل ملاحظه‌ای برای توسعه زیرساخت ها و رفع محرومیت به پروژه های مختلف این استان اختصاص یافت از این رو می‌طلبد دولت آتی در تخصیص اعتبار و تسریع در عملیات اجرایی اقدام لازم را صورت دهد.

سرگزی افزود: با توجه به تصویب منطقه آزاد سیستان از دولت آینده می‌خواهم اولا در شروع عملیات اجرایی و راه اندازی آن با توجه به ظرفیت نیروهای نخبه بومی اقدام ویژه کند که فرصت مغتنمی برای ایجاد صنایع مختلف است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه خطاب به رییس جمهور منتخب گفت: از اعلام انتخاب استاندار ویژه برای حل مشکلات استان های محروم به خصوص سیستان و بلوچستان و خوزستان تشکر می‌کنم اما با توجه به مشکلات موجود نسبت به تشکیل کارگروه ویژه جهت احصای مشکلات و حل آن اقدام شده و حداقل انتظار آحاد مردم استان از دولت انقلابی این است که از ظرفیت فرزندان شایسته این استان در مدیریت کلان وزارتخانه‌ها به عنوان وزیر یا عضو کابینه استفاده شود.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha