۵ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۳۵
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 84417701
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

خاموشی‌های کرمان بازگشت

کرمان - ایرنا - به‌دنبال افزایش دمای هوا در مناطق مختلف از جمله کرمان، اجرای جدول خاموشی‌ها و قطع مقطعی برق در این شهر و برخی دیگر مناطق استان نیز دوباره و پس از وقفه‌ای چند هفته‌ای طی روزهای اخیر در دستور کار قرار گرفته است.

حسین علیزاده مدیر دیسپاچینگ (مدیریت و توزیع) شرکت توزیع برق شمال استان کرمان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت که با توجه به گزارش‌های هوشناسی و افزایش دما، هفته جاری گرمترین هفته در سال جاری است که همین مساله باعث بالا رفتن مصرف و به هم خورد توازن تولید و مصرف می‌شود و برای پایداری شبکه ناچار به اعمال خاموشی ها هستند.

وی هفدهم تیرماه امسال و همزمان با افزایش خاموشی ها در سطح کشور گفته بود با همکاری خوب و موثر صنایع بزرگ این استان و مدیریت مصرف، از امروز هیچ خاموشی در بخش‌های تجاری و خانگی این استان نخواهیم داشت. وی تاکید کرده بود که هرگونه خاموشی احتمالی در استان کرمان نیز قبل از اعمال حتما از طریق اطلاعیه های شرکت توزیع برق به آگاهی مشترکان خواهد رسید.

مدیر امور دیسپاچینگ و فوریت‌های برق شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان تاکید کرد: برنامه و جداول خاموشی ها به صورت منظم در سایت شرکت توزیع برق شمال کرمان به نشانی  www.nked.co.ir  برای اطلاع رسانی مشترکان بارگذاری می شود.

وی افزود: خاموشی ها بر اساس جدول اعلام شده در سایت شرکت انجام می شود و مشترکان علاوه بر سایت شرکت توزیع برق شمال کرمان با نصب اپلیکیشن «برق من» می توانند از زمان و مکان دقیق خاموشی ها به صورت پیامکی مطلع شوند.

ادامه خاموشی ها تابع وضعیت کشور است

مدیر امور دیسپاچینگ و فوریت‌های برق شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان تاکید کرد: با توجه به پیوستگی شبکه برق سراسری، ادامه برنامه خاموشی ها تابع وضعیت کشور و روند تولید و مصرف برق است.

وی اظهار داشت: بحث کنترل مدیریت مصرف، بار و پایداری شبکه باید در نظر گرفته شود و نکات حفاظتی را نیز مدنظر قرار دهیم که گاهی خاموشی های خارج از برنامه رخ دهد نیز کاهش یابد.

علیزاده افزود: در حال حاضر با توجه به همکاری صنایع بزرگ و کشاورزان، ادارات و مردم، وضعیت نسبتا پایداری در برق استان داریم اما از مردم می خواهیم که با رعایت اصول مدیریت مصرف بهینه برق در تحقق زمینه پیشگیری از خاموشی ها ما را یاری کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha