«مسیح اسلام»؛ نگاهی به فضیلت‌های امیرمومنان در منابع اهل‌سنت

تهران- ایرنا- کتاب «مسیح اسلام» با داستان‌هایی از فضیلت‌های امیرمومنان(ع) در منابع اهل سنت نوشته علی قهرمان منتشر شد.

کتاب مسیح اسلام حاصل تلاش چندساله حجت الاسلام علی قهرمانی است که پس از مطالعه، تحقیق و پژوهش از ۳۰۰ منبع اهل سنت به چاپ رسیده است.

این کتاب به خرده‌روایت های داستانی مربوط به دوران صدر اسلام یعنی دوران حضرت محمد (ص) و امیرمومنان علی (ع) می پردازد؛ زمانی که علی (ع) ۱۳ ساله به عنوان جانشین نبی اکرم (ص) انتخاب می شود و ۲۰ سال بعد در غدیر خم و حجة الوداع، رسالتش را با خبر جانشینی آن حضرت تکمیل می کند. کتاب مسیح اسلام گام به گام و درقالب روایات و داستانک و با بیانی ساده و قابل فهم به بیان فضائل علی (ع) در منابع اهل سنت می پردازد.

در یکی از داستان ها می خوانیم: شایعه ای زهرآگین دهان به دهان می چرخید و نفر به نفر ذهن ها را مسموم می ساخت؛ گویا پیامبر چشم دیدن علی را ندارد که او را به تبوک نخوانده است... سپاه اسلام هنوز نزدیک مدینه در جرف بود که علی خودش را به نبی رساند. «آیا حضور من در جمع فراوان مبارزان و جهادگران موجب ناخشوندی شماست؟ چه شده که مرا به امیری بازماندگان از جنگ، زنان و خردسالان گماشته اید؟» تبسمی روی لب های پیامبر دوید و با مهربانی گفت «تو جانشینم در مدینه ای. آیا دوست نداری جایگاه تو به من مانند هارون باشد برای موسی؟ مگر آن که پس از من پیامبری نخواهد آمد.» (ص. ۵۷)

نویسنده کتاب که با استفاده مناسب و متقن از منابع شیعه و سنی، رویکرد تقریبی و وحدت بخش حول محور حضرت علی (ع) را در این کتاب انتخاب کرده، در پنج بخش خورشید مکه، آفتاب مدینه، طلوع در غدیر، خورشید خانه نشین و در جست و جوی آفتاب به بیان فضائل امیرمومنان از زبان اهل سنت پرداخته است. 

این کتاب در ۲۰۰ صفحه در هزار نسخه از سوی انتشارات کتاب جمکران روانه بازار شده است و در این روزها که عید غدیر خم را در پیش داریم این اثر با ۳۰ درصد تخفیف در سایت کتاب جمکران عرضه می شود. 

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha