احتمال خاموشی برق مشترکان هرمزگانی در زمان اوج مصرف است

بندرعباس- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان گفت: در صورت ادامه روند افزایش مصرف برق در روزهای آینده، احتمال خاموشی برق مشترکان استان در اوج مصرف وجود دارد.

هاجر عبدی روز سه شنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: پیک بار شبکه توزیع برق هرمزگان ۲هزار و ۴۲۱ مگاوات است که ۳۰۰ مگاوات بیش از سقف تعیین شده است. 
وی بیان داشت:  ۶۷ درصد مصرف برق هرمزگان مربوط به بخش خانگی است و هر مشترک خانگی به طور متوسط چهار کیلووات در شبانه روز برق مصرف می کند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان اظهارداشت: در صورتی که مشترکان خانگی بیش از الگوی تعیین شده که سه هزار کیلووات در ماه است، مصرف کننده هزینه برق مصرفی آن‌ها ۱۶ درصد به مبلغ قبض اضافه می شود.
عبدی با اشاره به اینکه نیمی از مصارف برق مشترکان خانگی هرمزگان مربوط به لوازم سرمایشی و کولر است، اضافه کرد: مشترکان درصورت جابجایی زمان استفاده از لوازم برقی پرمصرف مانند لباسشویی، جاروبرقی و اتو به ساعات شب یا ابتدای روز می توانند تا ۱۰۰ مگاوات بار شبکه را در ساعات اوج بار کاهش دهند. علاوه بر این سرویس کولرها و نصب سایه بان بر روی آن‌ها مصرف کولر را تا ۲۰ درصد کاهش می دهد.
وی تصریح کرد: با وجود هشدارهای صادر شده به مشترکان هرمزگان هیچگونه همکاری از سوی مشترکان بویژه در بخش خانگی صورت نگرفته و مصرف برق آن‌ها همچنان در حال افزایش است. 
شرکت توزیع برق هرمزگان ۷۲۰ هزار مشترک دارد که ۸۰ درصد آن را مشترکان خانگی تشکیل می دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha