بارش پراکنده باران شمال استان همدان را فرا می‌گیرد

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: در پی افزایش رطوبت نسبی هوا، بارش پراکنده باران شمال استان همدان را فرا می‌گیرد.

«سید محسن موسوی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری، در ساعت های بعدازظهر وزش باد و افزایش ابر، همراه با غبار محلی، پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت که تا روز پنجشنبه دمای هوا در استان همدان بین ۲ تا چهار درجه سانتی گراد خنک می شود و پس از آن دوباره شاهد افزایش دمای هوا در سطح استان خواهیم بود.

موسوی عنوان کرد: به دلیل افزایش رطوبت نسبی هوا، ابرهای محلی شمال استان همدان را فرا می گیرد و در مناطقی همچون گل‌تپه و دمق، در ساعت های بعدازظهر، بارش پراکنده و موقت باران پیش بینی می شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان افزود: در ۲۴ ساعت گذشته اسدآباد با ۴۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین و بهار با ۱۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر، خنک‌ترین شهرهای استان بوده‌اند.

به گفته وی، کمینه دمای هوای همدان ۱۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و دمای بیشینه هوای این شهر نیز ۳۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha