توزیع ۵۰ هزار بسته تبرکات علوی همزمان با عید غدیرخم

تهران - ایرنا - معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از توزیع ۵۰ هزار بسته ارزاق تحت عنوان تبرکات علوی بین نیازمندان در روز عید غدیرخم خبر داد و گفت: در روز عید غدیرخم برنامه‌های ویژه‌ای در ۷۵۰ امامزاده و بقعه متبرکه برگزار خواهد شد.

 به گزارش روز سه شنبه ایرنا از سازمان اوقاف، حجت‌الاسلام غلامرضا عادل افزود: در دهه ولایت امسال برنامه‌های متنوعی در بقاع متبرکه تدارک دیده شد که البته با توجه به شیوع ویروس کرونا، بخشی از برنامه‌ها در فضای مجازی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه برنامه‌های جشن‌های دهه ولایت و امامت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ۷۵۰ امامزاده برگزار می‌شود، افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا، متناسب با شرایط هر منطقه، برنامه‌هایی از روز عرفه آغاز شده و تا روز عید غدیرخم ادامه خواهد یافت.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه آذین‌بندی بقاع متبرکه و محیط‌های پیرامونی آن، برپایی مراسم جشن در صحن بقاع متبرکه با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی، قرائت دعای عرفه در بقاع متبرکه، برگزاری نماز عید سعید قربان، برگزاری مراسم جشن میلاد امام هادی‌ (ع) و قرائت زیارت جامعه کبیره را از جمله برنامه‌های اجرا شده در دهه ولایت و امامت عنوان کرد.

عادل با بیان اینکه در روز عید غدیرخم برنامه‌های ویژه‌ای در ۷۵۰ امامزاده و بقعه متبرکه برگزار خواهد شد، تاکید کرد: در این روز پر برکت ۵۰ هزار بسته ارزاق تحت عنوان تبرکات علوی به ارزش هر بسته ۴۰۰ هزار تومان بین نیازمندان توزیع خواهد شد؛ همچنین در روز عید غدیرخم با توجه به تاکید ائمه طاهرین (ع) بر فضلیت اطعام مومنین، توزیع غذای گرم را در دستور کار قرار داده‌ایم؛ در شب و روز عید غدیرخم نیز مراسم نورافشانی را خواهیم داشت.

وی با اشاره به راه‌اندازی ۲۵۰ کاروان شادی تحت عنوان شمیم ولایت، یادآور شد: این کاروان‌های شادی در معابر و سطح شهرها به اجرای برنامه می‌پردازند؛ همچنین اجرای  سرود و مدیحه‌سرایی از جمله برنامه های این کاروان‌های شادی خواهد بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اجرای طرح مانور سلامت در امامزادگان و بقاع متبرکه، خاطرنشان کرد: در این طرح ویزیت رایگان مراجعین را خواهیم داشت و در مجموع به ۶۰۰ هزار نفر خدمات بهداشتی و درمانی در ایام دهه ولایت در امامزادگان و بقاع متبرکه ارائه می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha