ورود انبوه گردشگران به خلخال ابتلا به ویروس کرونا را صعودی کرد

اردبیل _ ایرنا _ معاون سیاسی و امنیتی فرماندار خلخال گفت: طرح ممنوعیت تردد به شهرهای قرمز در هفته گذشته و هفته جاری از ورود گردشگران بی‌شمار از مناطق مختلف کشور به این شهرستان بازدارنده نبود و این امر موجب افزایش شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ و سیر صعوی آمار بستری‌ در تنها بیمارستان خلخال شد.

به گزارش ایرنا ، احمد قنبری روز سه‌شنبه در جلسه ستاد قرارگاه فرماندهی مقابله با ویروس کرونا خلخال اظهارکرد: برغم تشدید برخورد پلیس راه با رانندگان خودروهای در حال سفر از سایر مناطق کشور به این منطقه از جمله اعمال جریمه‌های سنگین همچنان گردشگران به این امر بی‌توجه بوده و پس از دریافت برگ جریمه از ماموران پلیس راه و یا از طریق پیامک ارسالی از دوربین‌های هوشمند جاده‌ای به راحتی وارد این شهرستان شده و شیوع کرونا را در این منطقه دامن می‌زنند.

قنبری گفت: بر اساس گزارش دریافتی از اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال در ۱۰ روز گذشته ۶۳ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو سواری به این شهرستان وارد و در این مدت ۷۳ هزار و ۵۶۳ دستگاه خودرو این شهرستان را از طریق سه راه ارتباطی خلخال به اسالم ، پونل و فیروزآباد ترک کردند.

وی افزود: در صورت احتساب خودروهای وارد و خارج شده از خلخال از طریق سایر مسیرهای ارتباطی این شهرستان از جمله جاده‌های خلخال به ماسوله ، ماسال و راه در حال ساخت خلخال - منجیل آمار خوروهای سفر کرده و یا خارج شده از  این منطقه بمراتب بیشتر از آمار دریافتی از دوربین‌های تردد شمار جاده‌ای خلخال خواهد بود.

قنبری بیان کرد: با ورود انبوده گردشگران از اقصی نقاط کشور به خلخال سیر صعودی ابتلا به کرونا در این منطقه شدت گرفته و در کنار افزایش قابل توجه بستری‌ها در بیمارستان امام خمینی شمار مبتلاان سرپایی کرونا و بستری‌های در منزل ناشی از ابتلا به بیماری کووید ۱۹  نیز در هفته جاری رکورد جدیدی را برجای گذاشته است.

وی گفت: چنانچه وضعیت فعلی ورود غیرقابل کنترل گردشگران همچنان در این شهرستان ادامه یابد ، بروز بحران کرونا و ایجاد مشکل جدید برای ارائه خدمات درمانی به مبتلایان به کرونا در بیمارستان خلخال دور از انتظار نخواهد بود.

قنبری با انتقاد از بی‌توجهی برخی از دستگاه‌های اجرای و بانک‌ها به رعایت پروتکل‌های اجتماعی مقابله با کرونا اظهارکرد: در حالی که انتظار مردم از کارکنان دولت به عنوان الگو رعایت حداکثری مسائل بهداشتی مرتبط با کرونا است این امر در برخی ادارات دولتی و بانک‌ها با حداقل توجه رعایت

می‌شود.

وی گفت: کاهش میزان رعایت شیوه‌نامه‌ها ، پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا به ۲۸ درصد در ادارت دولتی و بانک‌ها حاکی از ضعف نظارت دستگاه‌های نظارتی بوده و انتظار از متولیان امر شدت برخورد با مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های متخلف و معرفی این افراد به دایره تخلفات اداری استان است.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha