سن واکسیناسیون کرونا در کرمان به ۴۵ سال کاهش یافت

کرمان - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: با صدور مجوز وزارت بهداشت تزریق واکسن کرونا به افراد ۴۵ سال به بالا در استان کرمان آغاز شده است.

حمیدرضا رشیدی نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این افراد می توانند از اواخر وقت امروز با مراجعه به سایت salamat.gov.ir مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنند تا زمان و نوبت واکسن برای آنان پیامک شود.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون افراد بالای ۴۸ سال در استان کرمان در حال انجام است تصریح کرد: به مراکز تزریق واکسن اعلام کرده ایم که اگر فردی بالای ۴۵ سال هم مراجعه کرد کار واکسیناسیون انجام شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان تاکید کرد: افرادمشمول دریافت واکسن کرونا بهتر است با ثبت نام در سایت از زمان و مکان مراجعه خود از قبل آگاه شوند تا از ازدحام در این مراکز و معطلی مراجعه کنندگان جلوگیری شود.

وی اظهارداشت: استقبال از تزریق واکسن در استان کرمان خوب است و با توجه به روند افزایش مبتلایان در استان افراد از فرصت پیش آمده برای دریافت واکسن استفاده کنند.

رشیدی نژاد ادامه داد: ظرفیت تزریق واکسن در استان کرمان روزانه ۳۰ هزار دُز و در شهر کرمان هفت هزار دز است.

به گزارش ایرنا شروع واکسیناسیون برای افراد بالای ۵۰ سال در استان کرمان به دنبال شرایط حاد کرونایی این استان به علت همجواری با استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان و پس از دو نوبت مکاتبه و پیگیری استاندار و مسئولان علوم پزشکی استان کرمان با وزارت بهداشت از چندروز پیش محقق شده بود.

۱۸ شهرستان از ۲۳ شهرستان استان کرمان اینک در شرایط قرمز کرونایی قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha