۵ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۴۸
کد خبرنگار: 2160
کد خبر: 84417581
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

وضعیت شیوع کرونا در گلستان بحرانی و وخیم است

گرگان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اعلام بستری ۱۱ نفر به ازای هر صد هزار جمعیت این استان به دلیل ابتلا به کرونا گفت که وضعیت شیوع این ویروس در گلستان وخیم است.

عبدالرضا فاضل روز سه‌شنبه در جلسه ویژه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: با توجه به میانگین بستری ۵۰ نفر به ازای هر صد هزار نفر جمعیت در مازندران، انتظار داریم در هفته جاری و ابتدای هفته آینده به میانگین ۲۵ نفر بستری به ازای هر صدهزار نفر جمعیت برسیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به این که روز گذشته ۱۲ نفر به علت ابتلا به کرونا در استان جان خود را از دست دادند گفت: از مجموع بیماران بستری کرونایی در استان ۱۴۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و حال ۵۳ نفر آنان وخیم است.

فاضل با بیان این که از روز شنبه تاکنون میانگین بستری روزانه در گلستان به ۲۸۰ نفر رسیده گفت: طی روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه به ترتیب ۲۷۹، ۲۸۳ و ۲۹۷ نفر بیمار جدید در استان بستری شدند.

وی ادامه داد: روز گذشته بیش از ۹۵۰ گلستانی به صورت سرپایی خدمات کرونا گرفته و دوره درمان را در منزل آغاز کردند که این آمار با بستری امروز، تعداد بیماران کرونایی‌ استان را به بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ نفر رسانده است.

احسان مکتبی معاون‌ سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان هم در این جلسه گفت: با توجه به روند رو به افزایش بیماران کرونایی استان لازم است تمام ورودی های استان به حالت قرنطینه کامل دربیاید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha