طرح استاد مشاور دانشجویان شاهد و ایثارگر بازنگری و تقویت می‌شود

تهران - ایرنا - مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بازنگری و ساماندهی طرح استاد مشاور دانشجویان شاهد و ایثارگر در راستای تقویت بنیه علمی این دانشجویان خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از وبدا، محمد تاج فرد با بیان این مطلب افزود: بهره مندی هرچه بیشتر از ظرفیت های دانشی و تجربی دانشگاه های علوم پزشکی و تقویت و ساماندهی امور دانشجویان از راهبردهای اداره کل امور شاهد و ایثارگر است.

وی افزود: بر اساس مطالبات دانشگاهیان و وقفه نسبتاً طولانی در بازنگری طرح استاد مشاور،‌ ساماندهی این طرح به عنوان یکی از مهم ترین فعالیت های دانشگاهی به منظور تقویت بنیه علمی دانشجویان و جلوگیری از افت تحصیلی دانشجویان معزز شاهد و ایثارگر در اولویت قرار گرفته است.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت اظهار داشت: به دنبال ابلاغ معاون آموزشی وزارت بهداشت، اعضای کارگروه مشورتی و مطالعاتی طرح استاد مشاور تعیین شدند و در این راستا نخستین نشست اعضای کارگروه مشورتی و مطالعاتی طرح استاد مشاور برگزار شد.

وی افزود: در نخستین نشست، موانع، چالش ها و پیشنهادها در زمینه ساماندهی طرح استاد مشاور مطرح و مقرر شد پیش نویس اصلاحی این طرح با همفکری اعضا تدوین شود.

تاج فرد با اشاره به محورهای پیش نویس طرح استاد مشاور، افزود: شناسایی مشکلات و موانع پیش رو و اجرای اثربخش طرح استاد مشاور و ارایه پیشنهادات و راه حل های کاربردی، تدوین دستورالعمل مربوطه با تأکید بر شفافیت نقش اساتید مشاور و بازنگری در سامانه های موجود و طراحی سامانه مدیریت بهینه طرح استاد مشاور از جمله محورهای این طرح است.

وی خاطرنشان کرد: بررسی ابعاد مالی اجرای طرح در دانشگاه ها و تدوین بسته برنامه بودجه و ساز و کارهای اعتباری از جمله محورهای دیگر این طرح است.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت افزود: همچنین حمایت و نظارت بر مسیر رشد و بالندگی دانشجویان معزز شاهد و ایثار و بهره مندی از ظرفیت دانشجویان نخبه یا همیاران آموزشی در تقویت بنیه علمی سایر دانشجویان و تدوین سازوکارهای حمایتی و تشویقی از اساتید مشاور و ستادهای شاهد در تحقق طرح استاد مشاور تحقق می یابد.

وی یادآور شد: پیش نویس محورهای مطرح شده، ‌پس از آماده شدن طرح برای اصلاح و تکمیل به دانشگاه های علوم پزشکی کشور و سایر سازمان ها و نهادهای مرتبط ارسال خواهد شد.

 نخستین نشست اعضای کارگروه مشورتی و مطالعاتی طرح استاد مشاور با حضور مدیرکل امور شاهد و ایثارگر به عنوان رییس کارگروه، دکتر پورمحمدیان از دانشگاه علوم پزشکی تهران،‌ دکتر وطنی ستوده از دانشگاه علوم پزشکی یزد،‌ اسلانی از دانشگاه علوم پزشکی گلستان،‌ دکتر هاشمی نژاد از دانشگاه علوم پزشکی مشهد،‌ البرزی از دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر اسماعیلی (استاد مشاور) و هاشمی از اداره کل امور شاهد و ایثارگران وزارت بهداشت برگزار شد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha