سه طرح درمانی و پژوهشی در جنوب کرمان به بهره برداری رسید

جیرفت - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از بهره برداری سه طرح آزمایشگاه تشخیص طبی، آزمایشگاه جامع تحقیقات و بخش رادیولوژی در منطقه جنوب کرمان خبر داد و گفت: این طرح ها با اعتبار ۱۹ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، اصغر مکارم روز سه شنبه در آئین افتتاح سه طرح درمانی و پژوهشی در جنوب کرمانا افزود: در ادامه توسعه زیرساخت های بخش سلامت امروز شاهد به ثمر نشستن سه طرح تحقیقاتی و درمانی در جنوب کرمان هستیم.

وی به افتتاح بخش رادیولوژی اشاره و تصریح کرد: این بخش با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان راه اندازی شد و روزانه این بخش می تواند به بیش از ۵۰ نفر خدمات ارایه کند.

وی با بیان اینکه آزمایشگاه تشخیص طبی با اعتبار چهار میلیارد تومان راه اندازی شد، اظهار داشت: خدمات ارایه شده در این آزمایشگاه با تعرفه دولتی به مردم ارایه می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از افتتاح اولین آزمایشگاه جامع تحقیقات منطقه جنوب کرمان خبر داد و گفت: این آزمایشگاه با اعتبار پنج میلیارد تومان در راستای فعالیت های تحقیقاتی و درمانی به بهره برداری رسید.

وی دستگاه های HPLC و PCR را از مهم ترین دستگاه های آزمایشگاه جامع برشمرد و تصریح کرد: دستگاه های HPLC نقش مهمی در بخش آزمایشات بخش کشاورزی دارد.

وی از فعالیت سه دستگاه PCR در منطقه جنوب کرمان خبر داد و افزود: افزایش این دستگاه نقش مهمی در تسریع روند تست کرونا دارد.

وی به افتتاح اولین مرکز تحقیقات حیوانات آزمایشگاهی جنوب کرمان طی ماه گذشته اشاره و تصریح کرد: این مرکز مکمل آزمایشگاه جامع تحقیقات بوده که نقش مهمی در طرح های تحقیقاتی منطقه جنوب کرمان دارد.

وی ادامه داد: تا پیش از راه اندازی این مراکز، محققان مجبور بودند برای انجام طرح های تحقیقاتی خود به مراکز استان و سایر استان های دیگر مراجعه کنند.

مکارم از خدمات معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت تقدیر کرد و گفت: با تلاش های صورت گرفته در این معاونت شاهد رشد بیش از چهار برابری رشد علمی این دانشگاه طی چهار سال گذشته بودیم.

وی به آخرین وضعیت کرونا در جنوب کرمان اشاره کرد و از بستری ۲۲۰ بیماری مبتلا به ویروس کرونا خبر داد و بر رعایت دستورالعمل های بهد اشتی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه ۴۴ هزار نفر در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان واکسن کرونا را دریافت کرده اند، اظهار داشت: افراد بالای ۵۰ سال با مراجعه به سایت اقدام به ثبت نام کنند.

امام جمعه جیرفت نیز از خدمات انجام شده در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت تشکر کرد و افزود: ایجاد این زیرساخت ها نقش مهمی در توسعه منطقه دارد.

حجت الاسلام میثم تارم به هم مرزی منطقه جنوب کرمان با استان های شرقی کرمان اشاره کرد و اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی کادر بهداشت و درمان شاهد اتفاقات ناگوار در این حوزه نیستیم.

وی بر رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم تاکید کرد و افزود: مردم از برپایی مراسم مختلف خودداری کنند تا شاهد کاهش چرخه ویروس کرونا باشیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha