معاون استانداری یزد تدوین برنامه چهار ساله مدیریت شهری را خواستار شد

یزد- ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد تهیه برنامه چهار ساله را از جمله اولویت شهرداران و منتخبان شوراهای دوره ششم شهر ذکر کرد و گفت: تدوین و هدفمند کردن اقدام و فعالیت شهرداری های استان باعث شفافیت، کارآمدی، رضایت مندی مردم و  مصرف بهینه منابع مالی می‌شود.

به گزارش ایرنا محسن صادقیان روزسه شنبه در شورای سازمان همیاری شهرداری های استان افزود: برنامه ریزی، به معنای ترسیم چشم‌انداز، تدوین اهداف پیشرفت و توسعه، رویارویی همه جانبه با مسایل اساسی شهر، استفاده بهینه و اثربخش از منابع کمیاب و دستیابی به نتایج مناسب برای عموم مردم برای توسعه شهرها با عنایت به وضع موجود است از این رو باید در دوره جدید در دستور کار مدیریت شهری قرار گیرد.

وی اظهارکرد: با توجه به نزدیکی زمان تغییر و تحول در شورای شهرها و انتخاب شهردار لازم است،  بایستی قانونمند و با برنامه در تغییر و تحول شهرداری های حرکت کرد که در این راستا شهرداران فعلی باید گزارشی از برنامه ها، طرح ها و فعالیت ها را تهیه و به شهرداران بعدی تحویل دهند.

صادقیان خاطرنشان کرد: تهیه تقویم اموال و املاک شهرداری ها، تقویم سرمایه گذاری در شهرها  و تقویم بدهی ها و مطالبات پیمانکاران از این مجموعه ، همچنین گزارش فعالیت ها و اقدامات انجام شده  از محل ارزش افزوده از جمله ضرورت هاست که شهرداران فعلی باید تا زمان باقی مانده تا تغییر و تحول در شهرداری ها انجام دهند.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۱۳ درصد در روستاها ،آبادی ها و مناطق عشایری و ۸۷ درصد هم در ۲۴ شهر، در ۱۱ شهرستان زندگی می کنند و  البته به این تعداد نیز باید حضور ۱۰۰هزار نفر از شهروندان خارجی و نیز همین تعداد  حضور افراد مهاجر سایر استان ها باید به جمعیت استان اضافه کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha