اندونزی خواستار تبادل تجربیات با ایران در حوزه زنان و خانواده شد

تهران-ایرنا- وزیر توانمندسازی زنان و حمایت از کودکان اندونزی ضمن تمجید از تجربیات ایران در حوزه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، خواستار انتقال تجربیات بین کارشناسان دو کشور در این حوزه شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، آی گوستی آیو بینتنگ دارماواتی روز سه شنبه در وبینار بین المللی «توانمندسازی زنان سرپرست خانوار» با قدردانی از همکاری های معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، اقدامات ایران در حوزه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را ستود.

وی با تاکید بر اهمیت تبادل تجربیات بین ایران و اندونزی در حوزه توانمندسازی زنان و حمایت از کودکان خواستار توسعه این روابط و افزایش رایزنی ها بین مقامات و کارشناسان دو کشور در این حوزه شد.

وزیر توانمندسازی زنان و حمایت از کودکان اندونزی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و به مخاطره افتادن اقتصاد خانوارها به ویژه اقتصاد زنان سرپرست خانوار، گسترش حمایت از این قشر را در دستور کار دولت اندونزی اعلام کرد و گفت: حمایت اقتصادی از زنان به ویژه زنان سرپرست خانوار موضوعی مهم برای دولت اندونزی در دوران کرونا است و رییس جمهوری ماموریت و اختیارات ویژه ای به وزارت توانمندسازی زنان و حمایت از کودکان در این حوزه داده است.

دارماواتی تصریح کرد: حمایت از زنان سرپرست خانوار نباید فقط به تامین معیشت و کسب درآمد آنها محدود شود بلکه این زنان در همه حوزه‌ها از جمله مهارت آموزی و مدیریت زندگی به حمایت نیاز دارند و این حمایت‌ها نباید از آنها دریغ شود.

وبینار بین المللی «توانمندسازی زنان سرپرست خانوار» امروز سه شنبه با سخنرانی معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برگزار شد.

در این نشست، کارشناسانی از ایران و اندونزی درباره وضعیت زنان سرپرست خانوار در دو کشور و جهان و راهکارهای بهبود شرایط آنها ارائه کردند.

وجود اشتراکات بسیار در نگاه به خانواده، جایگاه بانوان و توجه به امور تربیتی کودکان سبب شده است تا حوزه‌های همکاری میان ایران و اندونزی گسترده باشد. حاضران در این نشست ضمن تاکید بر توسعه و تحکیم همکاری فی مابین، خواهان استفاده از تجربیات موفق یکدیگر به‌ویژه در حوزه توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانواده، تحکیم جایگاه خانواده و مباحث پرورشی و تربیتی کودکان شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha