۵ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۵۳
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 84417508
۰ نفر

برچسب‌ها

حادثه برج مسکونی در فلوریدا و واکنش ضعیف مقامات آمریکا

تهران- ایرنا- هویت آخرین قربانی فاجعه فرو ریختن بخشی از مجتمع مسکونی موسوم به «برج چمپلین» در میامی ایالت فلوریدا در حالی روز گذشته اعلام شد که مشخص نیست چرا کشف و شناسایی مفقودگان تا این مدت بطول انجامیده و چرا مسئولان این ایالت نتوانستند به سرعت به این فاجعه رسیدگی کنند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، روزنامه وال استریت ژورنال طی گزارش در مورد این حادثه عنوان کرد: پس از گذشت بیش از یک ماه از حادثه مجتمع مسکونی چمپلین در میامی ایالت فلوریدا، مسئولان اعلام کردند هویت آخرین قربانی این حادثه مشخص شد و کل امار کشته‌شدگان این حادثه به ۹۸ نفر رسید.

استدلا هدایا ۵۴ ساله نام آخرین قربانی این فاجعه است که بقایای اجسادش چند روز پیش کشف و روز گذشته به طور رسمی شناسایی شد.

مسئولان میامی در حالی اعلام کرده اند از تمامی ابزارها و امکانات لازم برای رسیدگی به این فاجعه استفاده کرده‌اند که هنوز نیز مشخص نیست چرا اعلام آمار نهایی و کشف بقایای اجساد قربانیان بیش از یک ماه بطول انجامیده، در حالیکه آمریکا خود مدعی در اختیار داشتن برترین فناوری و امکانات در جهان بوده است.

در این میان ارائه قطره چکانی اطلاعات برای عموم مردم آمریکا در مورد فرو ریختن بخشی از این مجتمع مسکونی نیز خود سوالات و گمانه‌زنی‌های مختلفی را به همراه داشته است.

از زمان فرو ریختن بخشی از این مجتمع مسکونی، نیروهای امداد و جستجو فعالیت خود را در میان آوارها اغاز کردند و در نهایت بیش از ۱۴ هزار تن آوار را برای یافتن باقی مانده اجساد جابجا کردند.

یک قاضی در آمریکا چند روز پیش حکم داد که قربانیان و خانواده هایی که زندگی شان تحت تاثیر این حادثه قرار گرفته، دست کم به طور کلی ۱۵۰ میلیون دلار به صورت اولیه غرامت دریافت خواهند کرد.

در حالیکه هنوز دلیل اصلی فروریختن این مجتمع مسکونی مشخص نشده، براساس گزارشی که در سال ۲۰۱۸ منتشر شده، در این ساختمان با حدود ۴۰ سال قدمت نشانه هایی از آسیب هایی ناشی از خرابی وجود داشته است.

سوم تیرماه ۱۴۰۰ بخش جنوبی برج چمپلین واقع در ناحیه سرفساید از حومه شهر میامی ایالت فلوریدا ساعت ۱:۳۰ به وقت محلی به یکباره فرو ریخت؛ برج ۱۲ طبقه ای که زمان ساخت آن به سال ۱۹۸۱ میلادی باز می گردد و کار یک شرکت کانادایی به نام  «ناثان ریبر» است.

رسانه های آمریکایی با بررسی سوابق کارشناسی از این برج فرو ریخته یکی از دلایل مهم آن را اشکال در سیستم دفع آب آن دانسته که حتی تا پیش از فرور ریختن بخشی از این برج ترک هایی در ستون ها واقع در طبقات زیرین و پارکینگ آن بوجود آمده بود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha