افراد دارای علائم سرماخوردگی برای واکسیناسیون کرونا اقدام نکنند

دزفول- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: افرادی که دارای علائم سرماخوردگی از جمله ضعف، آبریزش و بدن درد هستند برای دریافت واکسن کرونا اقدام نکنند.

علی قمیشی روز سه شنبه در گفت وگوی رادیویی با بیان اینکه علایم نوع جدید کرونا شبیه علائم سرماخوردگی است، افزود: اگر فردی دارای علایم سرماخوردگی است برای واکسیناسیون کرونا اقدام نکنند زیرا ممکن است در دوران کمون باشد و بعد از دریافت دز اول واکسن خود را نشان دهد.
وی به شهروندان توصیه کرد زمانی که به مراکز واکسیناسیون مراجعه می‌کنند مواظب باشند و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان اینکه ۲ هفته بعد از دریافت ۲ دز واکسن کرونا حدود ۹۰ درصد ایمنی حاصل می‌شود، گفت: با توجه به ۲ برابر شدن سهمیه واکسن شهرستان، نیروها را افزایش داده‌ایم و به زودی یک مرکز تجمیعی دیگر برای واکسیناسیون اضافه خواهیم کرد.
وی استقبال مردم شهر از واکسن کرونا را خوب ارزیابی کرد و افزود: استقبال مردم در برخی مناطق روستایی کم بوده که این امر ایمنی شهرستان را کاهش می‌دهد.
قمیشی به افرادی که مشمول واکسن کرونا هستند توصیه کرد اقدام به دریافت واکسن کنند تا جامعه در برابر این ویروس مصون بماند.
وی درخصوص واکسن برکت نیز گفت: واکسن برکت به میزان زیاد در کشور توزیع نمی‌شود و سهمیه بندی شده است البته سهمیه ما از واکسن برکت افزایش یافته که در مصلای دزفول تزریق می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول درخصوص ازدحام جمعیت در مراکز واکسیناسیون نیز گفت: ۲ مرکز واکسیناسیون در دزفول فعال است؛ برخی روزها یکی از مراکز از ارایه خدمات خارج و بار آن بر دوش مرکز دیگر می‌افتد که موجب ازدحام جمعیت می‌شود.
وی با بیان اینکه مرکز سوم واکسیناسیون به زودی در دانشگاه فرهنگیان اضافه می‌شود، افزود: کمبودهایی در واکسیناسیون وجود دارد ولی از مردم درخواست می‌شود همکاری داشته و صبور باشند.

دزفول در شرایط نارنجی کرونایی قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha