بنیاد برکت ۱۶میلیارد ریال به مرزنشینان رازوجرگلان وام اشتغال داد

بجنورد- ایرنا- مجری طرح های اشتغالزایی بنیاد برکت در خراسان شمالی گفت: این نهاد از ابتدای امسال تاکنون ۱۶ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به روستاییان مرزنشین این استان پرداخت کرده است.

جواد عبدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان تسهیلات اشتغالزایی به ۲۱ نفر از روستاییانی که در زمینه پرورش بوقلمون، قارچ، گل های زینتی، خدمات فنی و صنایع دستی فعالیت می کنند، داده شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۵۰درصد از افرادی که این تسهیلات را دریافت کرده اند، بانوان هستند، گفت: سال گذشته مقدار این تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریال بود ولی امسال این رقم به ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد ریال با بازپرداخت پنج ساله افزایش یافته است.

عبدی افزود: در حال حاضر نیز ۲۵۵ فقره پرونده دیگر نیز برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی شده اند و بزودی تسهیلات اشتغالزایی روستایی را دریافت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات اشتغالزای بنیاد برکت در راستای محرومیت زدایی و کارآفرینی در روستاها است، تصریح کرد: توانمندسازی روستاها، ایجاد اشتغال باهدف تقویت زمینه‌های کسب‌وکارهای روستایی، رفع بیکاری و تأمین معیشت پایدار مردم از اهداف اصلی پرداخت این تسهیلات است.

بنیاد برکت براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و با ﺣﻤﺎﻳﺖ ﺳﺘﺎد اﺟﺮایی ﻓﺮﻣﺎن ﺣﻀﺮت اﻣﺎم(ره) تاسیس شده است و در زمینه های زمینه‌های آموزشی، بهداشتی، برق‌رسانی، آبرسانی، مخابراتی، فرهنگی، آبخیزداری و دامپروری فعالیت می کند.

خراسان شمالی دارای ۳۰۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان است که بیشترین آن در شهرستان راز و جرگلان واقع است.

این شهرستان سه بخش و ۶ دهستان دارد و ۹۵ درصد جمعیت این منطقه روستایی هستند.

راز، مرکز شهرستان مرزی راز و جرگلان در ۱۲۰ کیلومتری مرکز خراسان شمالی قرار دارد و بیشترین تمرکز جمعیتی قوم ترکمن این استان در راز و جرگلان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha