۵ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۴۷
کد خبرنگار: 1229
کد خبر: 84417340
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش آمار خودکشی در میان نظامیان آمریکا

تهران- ایرنا- روزنامه گاردین با اشاره به روند صعودی آمار خودکشی در میان سربازان آمریکایی نوشت: لوید آستین وزیر دفاع آمریکا به شدت نگران افزایش نرخ خودکشی میان سربازان ارتش ایالات متحده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از تارنمای روزنامه گاردین، وزارت دفاع آمریکا قول ارتقا کیفیت زندگی و کمک های بهداشت روان را در پایگاه های ارتش داده است. «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا از افزایش بی سابقه آمار خودکشی در میان نظامیان آمریکا ابراز نگرانی کرده است.

بنابر آمار بدست آمده در سال ۲۰۲۰ میلادی ۳۸۵ سرباز وظیفه آمریکایی با خودکشی به زندگی خود پایان دادند که این میزان نسبت به ۳۲۶ مورد گزارش شده توسط پنتاگون در سال ۲۰۱۸ افزایش چشمگیری را نشان می دهد.

آستین آخر هفته در بازدید از پایگاه هوایی "ایلسون" در آلاسکا گفت: «من عمیقا نگران نرخ خودکشی هستم، نه تنها در اینجا بلکه در سراسر وزارت دفاع آمریکا. براساس گزارش ها از تاریخ ۳۰ دسامبر (۹ دی ۹۹)، دستکم ۶ سرباز با خودکشی در آلاسکا جان خود را از دست داده اند.

براساس اعلام وزارت دفاع آمریکا، عوامل استرس زا برای نیروها از جمله غیرقابل پیش بینی بودن زندگی در ارتش، سبب افزایش آمار خودکشی در میان سربازان آمریکایی شده است. یکی از مقامات وزارت دفاع آمریکا که خواست نامش فاش نشود در گفت و گو با روزنامه "یو.اس.ای.تودی" همچنین به درخواستهای فزاینده و تهاجمی فرماندهان ارتش برای جذب نیروی بیشتر که عمدتا به دلیل افزایش نفوذ چین است، اشاره کرد.

گفته می شود نیروهای مستقر در آلاسکا با شرایط سخت جوی، انزوای جغرافیایی و اجتماعی و همچنین آموزش و گسیل مکرر روبرو می شوند. سربازان به همراه سایر افراد غیرنظامی این ایالت، با هزینه های بالای زندگی ، سو مصرف الکل و اختلال خواب نیز روبرو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha