۲۱۱ شهروند مهابادی بیمه بیکاری کرونا دریافت می‌کنند

مهاباد- ایرنا- رییس تامین اجتماعی شعبه مهاباد گفت: هم اکنون ۲۱۱ نفر در این شهرستان ماهانه بیمه بیکاری ناشی از شیوع ویروس کرونا را دریافت می‌کنند.

آرش صالحیه روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد، افراد واجدین شرایط دریافت کرونا هستند که در صنف های مختلف از شیوع ویروس کرونا دچار ضرر و زیان شده اند.

وی با بیان اینکه حقوق ماهانه این افراد حداقل ۲۵ میلیون ریال است، ادامه داد: پرداخت بیمه ماهانه افراد بیکار شده با توجه به سابقه بیمه این اشخاص ادامه دارد.

رئیس اداره تامین اجتماعی شعبه مهاباد اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی به موجب تصمیم ستاد مقابله با کرونا مکلف شده است تمام افرادی را که به علت شیوع ویروس کرونا کار خود را از دست داده اند بیمه بیکاری پرداخت کند.

صالحیه اضافه کرد: هم اکنون بیش از ۴۵ درصد جمعیت این شهرستان شامل ۱۱۰ هزار نفر جمعیت نفر زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی بوده و از مزایای مختلف آن استفاده می‌کنند.

وی گفت: با این آمار، مهاباد از لحاظ ضریب برخورداری تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی پس از ارومیه رتبه دوم استان را در اختیار دارد.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت دارای سه هزار و ۵۸۹ کارگاه تولیدی دولتی و غیردولتی است.

بیمه تامین اجتماعی یکی از سازمان های بیمه‌گر است که در کنار بیمه سلامت، عنوان بزرگترین سازمان های بیمه‌گر کشور و استان‌های مختلف را در اختیار دارد.

۵۵ درصد از جمعیت کشور زیرپوشش تامین اجتماعی قرار دارند که جمعیتی بالغ بر ۴۲ میلیون نفر را شامل می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha