توزیع مرغ در قزوین با رشد قابل توجه روبرو بوده است

قزوین – ایرنا – رییس اتحادیه مرغ و ماهی استان قزوین گفت: در حال حاضر روزانه ۱۲۰ تا ۱۳۰ تن گوشت مرغ در قزوین توزیع می‌شود که نسبت به سال گذشته با رشد قابل توجهی روبرو بوده است.

محمد دوست محمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در تابستان سال گذشته روزانه ۷۵ تا ۸۰ تن گوشت مرغ در فروشگاه ها، مغازه ها و بازار استان قزوین توزیع می شد.

وی اضافه کرد: شاید دلیل ازدحام در جلوی مغازه ها و تشکیل صف مرغ به جو روانی ایجاد شده در میان مردم مبنی بر نبود مرغ مربوط باشد.

دوست محمدی گفت:شاید دلیل دیگر این ازدحام در فروشگاه ها به همسان نبودن قیمت مرغ در بازار قزوین با استان های همجوار از جمله تهران و کرج بازگردد.

این مسوول گفت: همه این عوامل باعث ایجاد سوء استفاده و رانت در بازار مرغ می شود و در نهایت دود آن به چشم مصرف کننده نهایی می رود.

وی درباره افزایش نظارت ها بر نحوه عرضه مرغ، اضافه کرد: ما روزانه گوشت مرغ را میان همه مغازه ها و فروشگاه ها به نسبت مصرف قبل یا سهمیه تعیین شده و منطقه بندی صورت گرفته زیر نظر سازمان صنعت، معدن و تجارت استان توزیع می کنیم و بر نحوه توزیع مرغ نیز دستگاه های نظارتی رصد و کنترل لازم را دارند.

دوست محمدی گفت: خودروهای پخش مرغ از مبدا یعنی کشتارگاه تا مقصد که فروشگاه ها باشد با جی پی اس اداره پست رصد می شود و کنترل بسیار دقیقی بر روی آن صورت می گیرد اما مشکلات موجود در مصرف زیاد مرغ شاید به جو روانی جامعه مربوط باشد یا اینکه مرغ به صورت خرد خرد از استان خارج می شود.

وی افزود:از طرفی دیگر در فصل گرما میزان جوجه ریزی کم می شود و بیشتر از این میزان نمی توان توزیع کرد و امیدواریم هرچه سریعتر شاهد ساماندهی بازار مرغ در استان قزوین باشیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha