۵ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۵۳
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 84417290
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای هوای ایلام خنک می شود

ایلام - ایرنا - کارشناس پیش بینی هواشناسی ایلام گفت: جبهه هوای گرم در استان ایلام تا فردا چهارشنبه همچنان حاکم است اما در روزهای آتی دمای هوا خنک تر می شود.

ساسان رستمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از روز پنجشنبه دمای هوا نسبت به روزهای اخیر هفته جاری کاهش نسبی می یابد و این کاهش نسبی دما در طول هفته آینده نیز تداوم خواهد داشت.

وی افزود: همچنین از امروز تا سه روز آینده باد به نسبت شدید در نقاط مختلف استان ایلام می وزد که احتمال شکل گیری غبار محلی در نوار مرزی غربی استان دور از ذهن نیست.

رستمی ادامه داد: دیروز شهرهای ایلام با ۴۲.۲، آبدانان ۴۷ و لومار با ۵۰.۷ درجه سانتیگراد رکورد دمایی بلندمدت خود را شکستند و ایوان با ۴۲.۸ درجه سانتیگراد رکورد دمای بلندمدت خود را دوباره تکرار کرد.

وی افزود: شهرستان های دهلران و مهران در طول هفته جاری در زمره گرمترین مناطق کشور قرار داشتند و دیروز دهلران با ۵۲.۶ گرمترین و مهران با ۵۲ درجه سانتیگراد دومین شهر گرم کشور بودند.

استان ایلام در سال زراعی جاری ( اول مهر هرسال تا پایان شهریورماه سال بعد) یکی از خشکسالترین و گرمترین سال های خود را تجربه کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha