دستگاه‌ همگن کننده ترکیبات آزمایشگاهی ایران ساخت شد

تهران- ایرنا- دستگاه‌ همگن کننده ترکیبات آزمایشگاهی منطبق با استانداردهای بین‌المللی توسط یک شرکت دانش بنیان ایران ساخت شد.

تجهیزات پیشرفته‌ای برای بررسی یک سلول یا مولکول استفاده می‌شود که همگن‌کننده یکی از آنها است و در پژوهش‌های زیستی و سلولی کاربرد دارد.

آزمایشگاه‌های پژوهشی و تحقیقاتی برای این که بتوانند فرایند آزمایش را سرعت ببخشند از تجهیزاتی استفاده می‌کنند که مواد مورد نیاز پژوهش را مخلوط کرده تا ماده‌ای همسان ارایه شود، تجهیزاتی که همگن‌کننده نامیده می‌شود و ساختشان از فناوری بالایی برخوردار است.

نیاز آزمایشگاه‌ها به این دستگاه پیشرفته، عمدتا از مسیر واردات تامین می‌شد، اما به همت یک شرکت دانش بنیان دستگاه همگن‌کننده برای آزمایشات سلولی و مولکولی اکنون ایران‌ساخت شده است.

به گزارش روز سه شنبه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، آرمان شهابی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با تشریح کاربرد گسترده این دستگاه در آزمایشگاه‌های زیستی، سلولی و مولکولی گفت: پژوهشگران برای این‌که بتوانند ساختار سلول یا بافت‌ها را مورد بررسی قرار دهند، ‌باید ترکیبی از سیال و جامد را ایجاد کنند، بدون آن‌که به پروتئین سلول آسیبی وارد شود.

وی با بیان این‌که دستگاه همگن‌کننده ایران‌ساخت منطبق با استانداردهای بین‌المللی و کیفیتی هم‌پای نمونه‌های وارداتی تولید شده است، ادامه داد: ویژگی منحصر به‌فرد ما این بود که توانستیم تجربه و تخصص دانش‌آموختگان برترین دانشگاه های کشور را استفاده کنیم و به ساخت برخی از مهم‌ترین تجهیزاتی که در سلامت و پژوهش کاربرد فراوانی دارند دست بزنیم،  این تجهیزات اکنون در مسیر تولید صنعتی و تولید انبوه قرار گرفته‌اند.

این فعال در عرصه دانش بنیان ها گفت: محور فعالیت این شرکت بر اساس ضرورت و نیاز مبرمی بود که بازار به تجهیزاتی چون همگن‌کننده،  پاپ اسمیر و رنگ‌آمیزهای آزمایشگاهی داشت،  ناظر به همین نیاز، بخش تحقیق و توسعه تلاش کرد این دستگاه‌ها منطبق با نیاز روز و تازه‌ترین فناوری و قابلیت‌های نمونه‌های خارجی، ایران‌ساخت شود.

شهابی یادآور شد: با کمک نیروی انسانی متخصص و دانش‌آموخته‌ خود توانستیم، مححصول دیگری با عنوان رنگ‌آمیزهای نمونه‌های پاتولوژی، سانتریفیوژ و تجهیزات پزشکی را تولید و آماده عرضه به بازارهای داخلی و بین المللی کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha