عملیات مرصاد وعده گاه الهی برای نابودی نفاق و منافقین بود

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: پنجم مرداد ماه یادآور عملیات مرصاد و رشادت های دلیر مردانی است که با خلق حماسه‌ای ماندگار در تنگه مرصاد، به وعده گاه الهی برای نابودی نفاق و منافقین همت گماردند و آخرین تلاش مذبوحانه آنان را با پاسخی دندان شکن به شکستی ابدی تبدیل کردند.

«نورالدین فرزادی‌پور» روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با گرامیداشت پنجم مرداد ماه سالروز عملیات غرور آفرین مرصاد، افزود: عملیات مرصاد عزت و اقتدار، صلابت و حماسه آفرینی رزمندگان اسلام را به نمایش گذاشت.

وی با بیان اینکه عملیات غرورآفرین مرصاد در پنجم مرداد سال ۱۳۶۷ با تجاوز منافقان و حمایت‌های رژیم بعثی به کشورمان انجام شد، گفت: در برابر رزمندگان، جانبازان، شهدا و خانواده‌های معظم شهدای این فتح عظیم به ویژه خانواده‌های معزز شهدای عملیات مرصاد باید سر تعظیم فرود آوریم.

فرزادی‌پور اضافه کرد: سالروز این عملیات غرور آفرین را به امت اسلامی ایران و حماسه سازان عرصه‌های نبرد به خصوص مردم استوار و مقاوم سرپل ذهاب تبریک عرض نموده و یاد شهدای قهرمان و پهلوانان واقعی را گرامی می داریم و به روح پاک و مطهر وملکوتی آنان درود می فرستیم.

به گزارش ایرنا؛ رزمندگان اسلام در عملیات غرورآفرین مرصاد سه روز در برابر منافقان مقاومت کردند و سرانجام در پنجم مرداد ۱۳۶۷ خورشیدی شکست سختی بر آنان وارد ساختند که نزدیک به یک هزار و ۵۲۳ تن از افراد آنها را کشته، ۲ هزار و ۳۰۰ تن زخمی شدند و ۳۰۵ تن هم به اسارت درآمدند.

همچنین از تجهیزات جنگی این گروهک بیش از ۱۲۰ دستگاه تانک، ۴۰۰ دستگاه نفربر، ۹۰ قبضه خمپاره ‌انداز ۸۰ میلی‌متری، ۱۵۰ قبضه خمپاره ‌انداز ۶۰ میلی‌متری و ۳۰ قبضه توپ ۱۰۶ میلی‌متری از میان رفت.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد، مردم این استان ۳۰ هزار ایثارگر شامل ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۱۹ هزار جانباز و ۱۷ و ۵۰۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

همچنین تقدیم ۸۵۰ زن شهیده، ۱۵۵۰ بانوی جانباز و ۷۵۰ شهید زیر ۱۵ سال از سندهای افتخار مردم این استان است، رتبه اول زنان جانباز کشور و دومین استان که بیشترین تعداد زنان شهیده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده از آن کرمانشاه است.

بیش از ۲۷ عملیات طی دوران دفاع مقدس در کرمانشاه از جمله مرصاد، بازی‌ دراز، تنگ حاجیان، محمد رسول‌ الله (ص)، والفجر ۱۰، مطلع‌الفجر انجام شده و همچنین شهر نودشه و روستاهای زرده و دیره شهرستان دالاهو در دوران جنگ تحمیلی بمباران شیمیایی شدند و اینها همگی سندی بر حقانیت و مظلومیت مردم این دیار است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha