تکمیل طرح‌های آموزشی خراسان شمالی بیش از ۸۲۰ میلیارد ریال نیاز دارد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی گفت: طرح‌های نیمه تمام آموزشی این استان ۸۲۰ میلیارد ریال نیاز دارد که در صورت تامین اعتبار مهرماه سال ۱۴۰۱ بهره برداری می‌شود.

امین فلاح روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون ۱۲طرح با پیشرفت فیزیکی ۴۰ تا ۵۰ درصد در حال ساخت است و عملیات چهار طرح جدید نیز به تازگی آغاز شده است.

وی افزود: این طرح ها در قالب ۵۹ کلاس درس و ۲ خوابگاه ساخته می‌شود. 

وی  اظهار داشت: در مجموع تاکنون ۴۲ مدرسه با ۲۶۵ کلاس درس با زیربنای ۳۵ هزار و ۶۶۹ مترمربع در استان ساخته شده است.

وی گفت: ۴۵ مدرسه با ۲۹۷ کلاس درس نیز بازسازی شده است که این اقدامات موجب شده تا شاخص مدارس تخریبی این استان ۶ درصد کمتر شود.

هم اکنون ۳۶ درصد کلاس‌های درس استان نیازمند مقاوم سازی بوده و ۷۶ درصد دیگر نیز نیازمند تخریب و بازسازی است.

وی با بیان اینکه اکنون سرانه فضای آموزشی در این استان پنج متر و ۳۱ سانتیمتر است گفت: این فضا در کشور پنج متر و ۲۱ سانتیمتر است که بر این اساس سرانه فضای آموزشی استان ۱۰ سانتیمتر بیشتر است.

وی افزود: سرانه فضای آموزشی در شهرستان جاجرم هفت متر و ۱۲ سانتیمتر،  شیروان بیش از پنج متر و ۴۰ سانتیمتر، مانه و سملقان پنج متر و ۹۷ سانتیمتر، اسفراین ۶ متر و ۸۶ سانتیمتر، گرمه پنج متر و ۸۳ سانتیمتر، فاروج ۶ متر و ۱۸ سانتیمتر، بجنورد چهار متر و ۴۶ سانتیمتر و در راز و جرگلان ۶ متر و ۲۰ سانتیمتر است.

بر اساس این گزارش ۳۹.۵ درصد مدارس خراسان شمالی مستحکم، ۵۰ درصد از این فضاها نیازمند مقاوم سازی و ۱۰.۵ درصد هم تخریبی است.

۱۸۰هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه استان زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می کنند که از این تعداد ۱۰۴ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی و مابقی متوسطه است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha