مَلایی: حضور در نیمه‌نهایی روئینگ المپیک سقف آرزوی من نیست

تهران- ایرنا- ملی‌پوش روئینگ زنان ایران با اشاره به وعده خود درخصوص کسب بهترین نتیجه تاریخ روئینگ ایران در توکیو، گفت: به وعده خود عمل و مستقیم به مرحله نیمه‌نهایی صعود کردم اما حضور در این مرحله سقف آرزوی من نیست.

به گزارش ایرنا،«نازنین ملایی» ملی پوش روئینگ تک نفره سنگین وزن زنان فردا (پنجشنبه) در مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های این رشته برای صعود به فینال گروه A/B بازی‌های المپیک به مصاف حریفان خود خواهد رفت. وی با صعود به این مرحله بهترین عنوان یک روئینگ سوار ایران را در ادوار المپیک ثبت کرد.

«نازنین مَلایی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا ضمن تشریح شرایط سخت پیش از اعزام به بازی‌های المپیک توکیو اظهار داشت: بعد از قطعی شدن حضورم در المپیک برنامه‌های فشرده‌ای را در دستور کار قرار دادم و با کمک فدراسیون و کادر فنی توانستم به سطح مطلوبی از آمادگی برسم. چند تمرین رکوردگیری داشتم و در نهایت هدف‌گذاری من و کادر فنی حضور در مسابقات فینال گروه C بود. البته در رکوردگیری آخر کادر فنی پیش‌بینی حضورم در نیمه‌نهایی را داشت اما مصدومیت از ناحیه مچ کارم را با مشکل مواجه کرد. با کمک پزشکان بر این مصدومیت غلبه کردم و در نهایت توانستم در کنار بزرگان این رشته به آب بزنم. 

ملی‌پوش روئینگ زنان ایران ادامه داد: شاید بسیاری تصور حضور من را در نیمه‌نهایی نداشتند اما با تمام مشکلاتی که پیش‌رو داشتم توانستم بهترین نتیجه را ثبت کنم. من در ایران در پیست یک کیلومتری تمرین کردم اما پیست مسابقه ۲ کیلومتر است. البته با این شرایط ساختم چون پیست ۲ کیلومتری در ایران وجود ندارد.

وی با بیان اینکه استرسی برای حضور در مرحله نیمه‌نهایی ندارد، افزود: وعده داده بودم که بهترین عملکرد را ثبت کنم که محقق شد اما این پایان آرزوی من نیست بلکه به دنبال آن هستم تا بتوانم در فینال گروه A حاضر باشم. کار راحتی نیست بلکه نیاز به تلاش بیشتری دارد. در ۲ دور گذشته با بزرگانی رقابت داشتم که عنوان‌دار جهان و المپیک بودند. این بزرگان در مرحله نیمه‌نهایی حضور دارند و امیدوارم بتوانم رقابت خوبی با آنان داشته باشم. ۲ گروه ۶ تیمی رقابت خواهند کرد که از هر گروه نفر تیم به فینال گروه A  و پاروزن هم به فینال B خواهند رفت. من حضورم در فینال گروه B  قطعی اما به دنبال حضور در جمع ۶ نفر برتر هستم. از مردم ایران می خواهم برایم دعا کنند. 

مَلایی اضافه کرد: اگر به فینال گروه A صعود کنم افتخار بزرگی خواهد بود اما اگر این کار انجام نشود من به وعده خود عمل کرده و تجربه‌ای خاص در کارنامه ورزشی‌ام دارم. استرسی برای مرحله نیمه‌نهایی ندارم و می خواهم که در خط رقابت بهترین عملکرد را داشته باشم.

بازی‌های المپیک توکیو از اول مردادماه شروع و تا هفدهم این ماه ادامه دارد. ایران در سی و دومین دوره بازی‌ها المپیک ۶۸ سهمیه (۱۱ زن و ۵۷ مرد ) در ۱۶ رشته ورزشی کسب کرده است که از بین همین ۶۸ سهمیه ۴۴ سهمیه در بخش انفرادی و در ۱۴ رشته تصاحب شده است. با این حال کاروان ستارگان ایران‌زمین به دلیل دوپینگ نماینده کاراته و آسیب دیدگی پریسا جهانفکریان در وزنه برداری دو سهمیه را از دست داده و از این رو، با ۶۶ ورزشکار ( ۱۰ زن و ۵۶)  راهی توکیو شده‌است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha