۵ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۲۶
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 84417189
۲ نفر

برچسب‌ها

اخبار کوتاه از مهاباد

مهاباد- ایرنا- دستگیری شکارچی سهره طلایی، صدور اخطاریه زیست محیطی به واحدهای تولیدی و همچنین کشف و امحای ۱۰۰ کیلوگرم گوشت قربانی غیرقابل استفاده از جمله اخبار کوتاه مهاباد است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برابر گزارشات واصله و پیگیری موضوع، مامورین یگان حفاظت اداره در روستای "حاجی مامیان" این شهرستان یک نفر متخلف که اقدام به زنده گیری و حمل سهره طلایی کرده بود را شناسایی و دستگیر کردند.

فاروق سخنور گفت: از متخلف ۲ عدد قفس تله‌ای و نگهداری سهره، یک رشته تور دام زنده گیری پرندگان و پنج بال سهره طلایی کشف شد.

وی اضافه کرد: این پرندگان در زیستگاه‌های مناسب رها سازی شدند و پرونده متخلف جهت سیر مراحل قانونی به دادگستری ارجاع شد.

سخنور گفت: براساس مصوبه سازمان حفاظت محیط زیست پرنده سهره از گونه های حمایت شده است و هرگونه نگهداری و حمل آن غیر قانونی بوده و مشمول ضرر و زیان است.

۱۰۰ کیلوگرم آلایش خوراکی دام در روز عید قربان در مهاباد حذف شد

رئیس شبکه دامپزشکی مهاباد گفت: عید قربان امسال ۱۰۰ کیلوگرم آلایش خوراکی دام در این شهرستان از چرخه مصرف خارج شد.

عباس آغاز با بیان اینکه استفاده از این گوشت سلامت شهروندان را تهدید می‌کرد، بیان کرد: ۶ گروه نظارتی شبکه دامپزشکی برای اطمینان از سالم‌بودن دام‌های قربانی، بر ذبح دام در عید سعید قربان نظارت کرده و خدمات رایگان ارائه می کردند.

وی افزود: در همین راستا ۲ گروه ثابت در محل کشتارگاه دام و اداره شبکه دامپزشکی و چهار گروه سیار شامل ۱۰ نفر بازرس عملیات نظارت و بازرسی لاشه‌های کشتاری ۸۸ راس دام سنگین و هشت راس دام سبک را در سطح این شهرستان انجام دادند.

آغاز اظهار داشت: در این میان با هوشیاری بازرسان بهداشتی پنج لاشه گاوی بعلت ابتلاء به بیماری سل از چرخه مصرف خارج و حذف  و ۱۰۰ کیلوگرم آلایش خوراکی دام نیز معدوم سازی شد.

صدور اخطاریه زیست محیطی برای سه واحد صنعتی در مهاباد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: سه مورد اخطاریه زیست محیطی برای واحدهای صنعتی آلاینده در سه ماهه اول سال جاری صادر شده است.

فاروق سخنور افزود: در سه ماهه اول سال جاری ۵۰ مورد پایش و نمونه برداری از واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی انجام شده که از این تعداد برای سه واحد به دلیل مغایرت پارامترهای مورد سنجش با استانداردهای زیست محیطی، اخطاریه صادر شده است.

وی افزود: پایش و نمونه برداری از واحدهای صنعتی به صورت دوره‌ای و مستمر و به منظور ارزیابی زیست محیطی انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: واحدهای صنعتی ملزم به رعایت استانداردهای زیست محیطی هستند و در غیر این‌صورت پس از ابلاغ اخطاریه و عدم رفع آن، واحد در لیست صنایع آلاینده محیط زیست قرار می‌گیرد.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha