۵ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۸:۵۶
کد خبرنگار: 1822
کد خبر: 84417146
۰ نفر

برچسب‌ها

گرد و غبار در کرمان تا پایان هفته ادامه دارد

کرمان - ایرنا - رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان با اشاره به افزایش شاخص آلایندگی‌های هوا در این استان گفت: پدیده گرد و غبار به صورت متناوب تا پایان هفته جاری در بیشتر مناطق این استان ادامه دارد.

حمیده حبیبیی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه وزش باد نسبتا شدید، خیزش گرد و خاک و احتمال وقوع توفان شن در روزهای پایانی هفته در استان کرمان دور از انتظار نیست افزود: منشا این پدیده جوی وزش بادهای ۱۲۰ روزه سیستان و بلوچستان است.

وی با بیان اینکه در شرق و جنوب کرمان شدت وزش باد نسبت به سایر مناطق این استان بیشتر است اظهار داشت: وزش باد نسبتا شدید در این مناطق سبب کاهش دید افقی و افزایش غلظت ریزگردها می‎ شود.

رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان خاطرنشان کرد: طی روزهای آینده تغییرات دمایی زیادی در این استان محسوس نیست.

حبیبی با اشاره به اینکه تمام افراد جامعه حتی‌المقدور از حضور غیرضروری در فضاهای باز خودداری کنند توصیه کرد: کودکان، افرادسالمند، زنان باردار و همچنین افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای قلبی و ریوی از حضور در اماکن و فضاهای باز خودداری کنند.

گرد و غبار شدید از نخستین ساعات بامداد امروز سه شنبه در آسمان کرمان پدیدار شد.

همچنین گرد و غبار فعالیت ادارات کرمان را تاکنون با دو مرحله ۲ ساعته با تاخیر مواجه کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha