۵ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۹:۲۸
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 84417143
۰ نفر

برچسب‌ها

تاکید فرماندار اردکان بر رسیدگی به مشکلات بخش "خرانق"

یزد - ایرنا - فرماندار اردکان با بیان این‌ که "خرانق"، پهناورترین بخش کشور و درعین‌حال از مناطق کم‌تر توسعه‌یافته است؛ لزوم رسیدگی جدی‌تر به مشکلات این بخش را یادآور شد.

به گزارش ایرنا مصطفی پوردهقان اردکان روز سه شنبه در نشست بررسی مشکلات و چالش‌های تأمین زیرساخت‌ها در بخش خرانق افزود: توسعه زیرساخت‌ها به‌ویژه با توجه به تصویب شهر خرانق ضروری است و همت جهادی و عزم جدی همه مدیران اعم از دولتی و تقنینی را می‌طلبد.

رییس شورای اداری شهرستان اردکان گازرسانی به بخش خرانق، موضوع آب، راه، تأمین زیرساخت‌های زمین‌های واگذارشده توسط بنیاد مسکن در روستاها و تأمین اعتبار قلعه خرانق و سایر ابنیه تاریخی را ازجمله مسائل و مشکلات بخش خرانق برشمرد.

فرماندار اردکان افزود: در خصوص گازرسانی به خرانق با توجه به اختصاص اعتبارات ملی و استانی توسط شرکت گاز استان متأسفانه عدم تعهدات اجتماعی شرکت چادرملو در تأمین اعتبار مشارکتی این پروژه علی‌رغم تعهد قبلی، منجر به تعطیلی و تعلل در انجام پروژه شده است.

وی گفت: انتظار می‌رود واحدهای معدنی مستقر در بخش مشارکت خود را در انجام پروژه‌های مهم و زیرساختی این بخش محروم جدی‌تر دنبال کنند.

پوردهقان‌اردکان که در جمع مدیران کل استان سخن می‌گفت؛ اظهار داشت: مسئله آب به‌عنوان یک مشکل جدی در سراسر شهرستان و استان و بخصوص بخش خرانق مطرح است و می‌بایست اداره آبفای شهرستان هرچه سریع‌تر نسبت به شناسایی و حفر چاه جدید آب مناسب اقدام کند.

در ادامه درخصوص مسائل و مشکلات بخش در حوزه‌های مختلف راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، میراث فرهنگی، گاز، آب و جهاد کشاورزی تبادل‌نظر و مصوبات اجرایی جهت رفع مشکلات ابلاغ شد.

اختصاص آب شرب به شهر اردکان از محل خط انتقالی خلیج‌فارس، واگذاری زمین در ضلع شرقی شهر اردکان برای مدارس و مجتمع دوم ادارات و جانمایی زمین برای تأمین مسکن شهروندان از دیگر مصوبات این نشست بود.

همچنین با توجه به مسائل مطرح‌شده درباره محل شهرک جدید چهار هزارواحدی مسکونی، مقرر شد بررسی‌های مجدد کارشناسی صورت گرفته و تصمیم نهایی اتخاذ شود.

روستای تاریخی خرانق در ۸۵ کیلومتری شمال شرقی یزد و ۵۰ کیلومتری اردکان در مسیر جاده مشهد قرار دارد؛ خرانق که در گذشته خورانق یا خورنق نامیده می‌شد را به معنای محل برآمدن خورشید یا محل تولد خور می‌دانند.

شهرستان ۱۰۵ هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، احمدآباد، خرانق  و اردکان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha