رفع آلودگی معادن شن و ماسه مهریز پیگیری می‌شود

یزد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست مهریز گفت: سه معدن شن و ماسه مستقر در حوالی جاده اصلی این شهرستان به دلیل آلودگی هوا اخطار دریافت کردند و تا رعایت کامل مقررات، موضوع پیگیری می‌شود.

محمدرضا خواجه روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بعد از اخطار، بخشی از مشکلات آلایندگی آنها مرتفع شده و برای رعایت کامل مقررات باید بیش از گذشته به وظایف قانونی در سطح منطقه عمل کنند.

وی ادامه داد: این معادن در برخی از روزهای هفته به مقررات و پیشگیری از آلودگی محیط بی‌توجه هستند که کار نظارت با سرکشی مستمر  برای رعایت مقررات با دقت اعمال می‌شود.

این مسوول اظهار کرد: جانمایی برخی معادن شن و ماسه در منطقه از گذشته مناسب نیست و باید برای تداوم فعالیت آنها و پیشگیری از آلایندگی‌ها عنایت و نظارت بیشتر و بهتری صورت گیرد.

خواجه گفت: فعالیت تمامی معادن شن و ماسه باید فقط در چارچوب مقررات و انجام تعهدات به خصوص در راستای پیشگیری از آلودگی هوا و همکاری و عمل به اخطاره‌ها متمرکز شود.

طی هفته های اخیر جمعی از شهروندان مهریزی از فعالیت برخی معادن شن و ماسه به خصوص چند واحد مستقر در نزدیکی شهرستان در جاده سنتو که موجب آلوگی هوا می‌شود انتقاد کردند. 

بر اساس آخرین آمار موجود هم‌اکنون ۲۷ معدن در این شهرستان وجود دارد که از این تعداد ۲۲ مورد آن فعال است و اکثر آنها در بخش شن و ماسه و سنگ فعالیت دارد.

واحدهای معدنی یزد با تامین ۳۳درصد خوراک فولاد کشور در رتبه اول قرار دارد و هشتمین استان صادرکننده محصولات غیرنفتی محسوب می شود.

مرکز شهرستان مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha