نماینده ایران با وزیر خارجه افغانستان در کابل دیدار کرد

کابل - ایرنا - وزارت خارجه افغانستان اعلام کرد: محمد حنیف اتمر وزیر خارجه این کشور با محمد ابراهیم طاهریان نماینده ویژه وزارت امور خارجه ایران در امور افغانستان، درباره وضعیت کنونی این کشور و روند صلح دیدار و تبادل نظر کردند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، وزیر امورخارجه افغانستان در این دیدار با قدردانی از موضع‌گیری‌های معقول جمهوری اسلامی ایران در حمایت از روند صلح کشور، راجع به قطع خشونت‌ها، پایان بخشیدن به قتل و کشتار خودسرانه مردم، شکنجه غیر نظامیان و نقض حقوق بشر در مناطق تحت تصرف طالبان  سخن گفت.

وی اظهار داشت که حضور طالبان و افزایش خشونت‌ها از جانب آنان سبب گسترش افراط گری و حضور گروه‌های تروریستی بین‌المللی مانند داعش در افغانستان و منطقه می شود.

اتمر همکاری‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و تجارتی میان کابل و تهران را ضروت مهم برای دولت‌ها و مردمان دو کشور دانست و خواهان تقویت هرچه بیشتر همکاری‌ها در بخش‌های مختلف به ‌ویژه روند صلح این کشور شد.

در ادامه، طاهریان از حمایت جمهوری اسلامی ایران از روند صلح افغانستان با حفظ دستاوردهای دو دهه اخیر خبر داد و گفت : ایران خواهان تقویت هرچه بیشتر همکاری‌ها بین کابل و تهران در بخش‌های مختلف از جمله همکاری‌های مرزی و ایجاد هماهنگی‌های بیشتر میان ادارات ذیربط دو کشور است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha