رییس‌کل دادگستری یزد: امسال ۷۰ زندانی جرایم غیرعمدمالی آزاد شدند

یزد- ایرنا- رییس‌کل دادگستری و رییس هیات امنای ستاد دیه یزد از آزادی ۷۰ محکوم جرایم غیرعمد مالی از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون خبر داد.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی ستاد دیه یزد، غلامعلی دهشیری با قدردانی از  اعضای  کمیته صلح و سازش ستاد گفت: از این تعداد ۱۲ مددجو با مشاوره از سوی مددکاران و  ۵۸ نفر نیز با پرداخت از منابع، شامل کمک‌های خیران و افراد نوعدوست و تسهیلات بانک‌های عامل از زندان آزاد شدند.

وی افزود: از مجموع این افراد،۴۸ مددجو مربوط به محکومان مالی، هشت نفر محکوم مهریه،  ۱۱ مددجو محکوم نفقه و سه مددجو نیز محکوم پرداخت به دیه بودند.

این مسوول اظهار کرد: بدهی این مددجویان ۳۲۷ میلیارد ریال بود که ۲۶۵ میلیارد ریال با همت اعضای کمیته صلح و سازش  از شکات گذشت رضایت‌مندانه اخذ شد و بقیه این مبلغ از منابع ستاد شامل کمک‌های خیران و نیکوکاران و تسهیلات بانک‌های عامل مبلغ ۶۲ میلیارد ریال به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی ۷۰ نفر و بازگشت آنها به آغوش خانواده فراهم شد.

دهشیری ادامه داد: امسال نیز به دلیل شرایط کرونایی در جامعه و به دلیل جلوگیری از انتشار بیماری کووید ۱۹ جشن‌ های گلریزان ستاد دیه مانند سال گذشته به صورت غیرحضوری و از طریق شبکه‌های اجتماعی برگزار شد که بیش از ۲۰ میلیارد ریال از طریق خیران استانی و کشوری برای آزادی زندانیان کمک شد که نسبت به سال گذشته افزایش ۱۰۰ درصد دارد.

خیران می‌توانند کمک‌های خود را به کارت ۵۸۹۴۶۳۷۰۱۱۱۱۱۱۹۹ ستاد دیه و حساب ۳۸۰۰۰۰۹۰ واریز کنند و  تلفن ۰۹۱۳۰۹۹۲۸۸۰ و ۰۹۱۰۳۸۱۱۵۵۳ برای پاسخگویی در نظر گرفته شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha