تربیت نیروهای متدین از دستاوردهای نمازجمعه است

ارومیه - ایرنا- امام جمعه شاهین دژ گفت: تربیت نیروهای متدین و متعهد از دستاوردهای نمازجمعه است که نتیجه مشخص آن را در هشت سال دفاع مقدس مشاهده کردیم.

حجت الاسلام حسین فصیح نیا روز سه شنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نمازجمعه پل ارتباطی بین مردم و مسوولان است و درطول سالیان متمادی به شایستگی به این مهم عمل کرده و پیام و مشکلات و حرف مردم را به مسوولان انتقال داده است.

وی با اشاره به ایام کرونا اظهار کرد: دردوران کرونا هم اگرچه نماز جمعه در برخی  شهرها برگزار نمی شد ولی ما همچنان به رسالت امام جمعه و نماز جمعه عمل کرده و برای حمایت از خانواده های بی بضاعت به خانواده های آنها سرکشی کرده و به مشکلاتشان رسیدگی می کنیم.

وی اضافه کرد: رسیدگی به فقرا از اولویت ها و برنامه های هر هفته بوده و امام جمعه پدر معنوی یک شهر است که هم در نماز جمعه تعالیم الهی و دینی را مطرح کرده و به معضلات شهر و متطقه خود می پردازد و هم رسیدگی به خانواده های محروم را برنامه خود قرار می دهد.

امام جمعه شاهین دژ افزود: در دفتر امام جمعه شبانه روز به روی مردم باز است و هرساعت و روز پاسخگوی مردم است.

به‌گزارش ایرنا، پس از پیروزی انقلاب اسلامی در نخستین جمعه ماه مبارک رمضان برابر با پنجم مرداد ماه سال ۱۳۵۸شمسی نخستین نماز جمعه به امامت آیت الله طالقانی در دانشگاه تهران برگزارشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha