طالبان گزارش یوناما در مورد تلفات غیرنظامیان در افغانستان را رد کرد

تهران- ایرنا- گروه طالبان در بیانیه ای گزارش اخیر هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان(یوناما) در مورد افزایش تلفات غیر نظامیان را مغرضانه و خلاف واقع خوانده است.

به گزارش ایرنا، ذبیح اله مجاهد سخنگوی طالبان در بیانیه منتشر شده اعلام کرد که امارت اسلامی این گزارش را رد می کند و می گوید که در شش ماه گذشته، نیروهای امارت اسلامی عمداً غیر نظامیان را به قتل نرسانده و یا حملاتی انجام نداده اند که منجر به تلفات غیرنظامیان شود.

طالبان در ادامه مدعی است البته ممکن است برخی مین های زمینی در برخی مناطق جنگی تلفات غیرنظامیان محدودی را در پی داشته باشد که این یک عمل عمدی نیست بلکه یک اتفاق تصادفی و غیر ارادی است.

سخنگوی طالبان در انتهای بیانیه تاکید کرد که ما از یوناما می خواهیم که موضوع تلفات غیرنظامیان را از تبلیغات دور کند و به عنوان یک مورد واقعاً بشردوستانه با آن بپردازد، نه اینکه اطلاعات خود را با منابع اطلاعاتی و تبلیغاتی دشمن تکمیل کند.

واکنش طالبان در حالی عنوان می شود که هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان روز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد که تلفات غیرنظامیان در افغانستان در شش ماه نخست سال جاری میلادی ۴۷ درصد نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، افزایش یافته ‌است.

براساس این گزارش، تلفات غیرنظامیان در افغانستان پس از آغاز روند خروج نیروهای خارجی از افغانستان، افزایش چشم‌گیری داشته‌ است.

طبق گزارش یوناما، در شش ماه گذشته یکهزار و  ۶۵۹ غیرنظامی در نتیجه خشونت‌ها در افغانستان جان باخته‌اند و سه هزار و ۲۵۴ تن دیگر زخمی شده اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha