دولت بایدن با شیوع سویه دلتا محدودیت های ورود به آمریکا را تمدید کرد

تهران- ایرنا- ایالات متحده ورود مسافران از اتحادیه اروپا، انگلیس، چین و ایران را برای بیش از یک سال به دلیل بیماری همه گیر بیماری کووید ۱۹ محدود کرده است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید دوشنبه شب به خبرنگاران گفت: ما در این مرحله محدودیت های سفر موجود را حفظ خواهیم کرد.

ساکی افزود: شیوع سویه دلتا ویروس کرونا در اینجا و خارج از کشور در حال گسترش است.

ابتلا به سویه کرونا دلتا در ایالات متحده به طور عمده در میان افرادی که هنوز واکسینه نشدن، روبه افزایش گذاشته و  سخنگوی کاخ سفید در همین مورد گفت که پیش بینی می شود روند مبتلایان در هفته های آینده ادامه یابد.

ایالات متحده ورود مسافران از اتحادیه اروپا، انگلیس، چین و ایران را برای بیش از یک سال به دلیل بیماری همه گیر بیماری کووید ۱۹ محدود کرده است.

آمریکا همچنین بعد از شیوع کرونا در کشورهایی مانند برزیل و هند این دو کشور را نیز به لیست محدودیت های سفر اضافه کرد.

اتحادیه اروپا در ماه خرداد تحت فشار کشورهای وابسته به جهانگردی مانند یونان، اسپانیا و ایتالیا مرزهای خود را به سوی مسافران آمریکایی به شرط داشتن مدارک واکسیناسیون یا جواب آزمایش منفی کرونا گشود.

اگرچه ایالات متحده استثنائات گسترده ای در مورد محدودیت های سفرهای خارجی برای دانشجویان، دانش پژوهان، روزنامه نگاران و بازرگانان فراهم کرده است اما رهبران اروپایی شکایت کرده اند که این مقررات مردم عادی را ناراحت می کند و مانع تجارت میان اروپا و آمریکا می شود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha