بررسی دلایل گرانی سیمان و فولاد و قطعی برق با حضور دو وزیر در مجلس

تهران - ایرنا - رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که دلایل گرانی سیمان و فولاد و مشکلات برق واحدهای صنعتی با حضور وزاری صمت و نیرو در کمیسیون صنایع و معادن مجلس بررسی شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «عزت اله اکبری تالارپشتی» در توضیح نشست روز دوشنبه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران گفت: در نشست امروز دلایل گرانی افسارگسیخته سیمان و فولاد با حضور وزرای صنعت، معدن و تجارت و نیرو و معاونان آن‌ها بررسی شد.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دولت باید پیش‌بینی احتمال قطعی برق در فصل گرما را با ایجاد ظرفیت‌های لازم فراهم می کرد، گفت: صنایع بخش مهمی از اقتصاد کشور هستند و دولت برای تامین برق موردنیاز، نباید در نخستین گام، برق واحدهای تولیدی و صنعتی را قطع کند.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه وزاری صمت و نیرو در این جلسه اعلام کردند با برنامه‌ریزی از آسیب به صنعت برق جلوگیری خواهد شد،  افزود: در حال حاضر صنایع با وجود تمامی محدودیت‌ها، در تلاش هستند تولید خود را افزایش داده و در بازارهای جهانی سهمی به دست آورند و نباید با قطعی برق واحدهای صنعتی عمل به تعهدات بین المللی آنها را با چالش روبه رو کرد.

اکبری تالارپشتی خاطرنشان کرد: رونق صنعت موجب اشتغالزایی می‌شود و اصلاح الگوی مصرف برق نیز بسیاری از کمبودها را جبران  می کند که وزرای نیرو و صمت وعده دادند، در روزهای آینده اقدامات مناسب برای تامین برق واحدهای تولیدی و صنعتی انجام دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha