نماینده مجمع جهانی اهل بیت (ع) در افغانستان منصوب شد

تهران- ایرنا- آیت‌الله رضا رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در حکمی حجت الاسلام والمسلمین سید حسین عالمی بلخی را به عنوان نماینده مجمع جهانی اهل بیت(ع) در افغانستان منصوب کرد.

به گزارش ایرنا، در متن حکم آیت‌الله رضا رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) آمده است: حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای سیدحسین عالمی بلخی (دام توفیقه)،‌ نظر به تعهد و تجارب ارزنده و طولانی جنابعالی در عرصه سیاسی و مذهبی کشور جمهوری اسلامی افغانستان، به موجب این حکم به عنوان نماینده مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام در افغانستان منصوب می‌شوید.

در بخش دیگری از این حکم تاکید شده است: ثبت مجمع محلی اهل بیت علیهم السلام به صورت رسمی و قانونی، معرفی اعضای هیأت مدیره مجمع محلی، برگزاری انتخابات مجمع محلی و جلسات منظم، وضعیت شناسی شیعیان، شناسایی نیازها و تلاش جهت ارتقاء وضعیت پیروان اهل بیت علیهم السلام در مسائل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، آموزشی، حقوقی، رسانه‌ای، ارائه گزارش سالانه، ارتباط و همکاری و ایجاد اتحاد با مراکز و شخصیت‌های شیعی، ارتباط با محبان اهل بیت علیهم السلام از جمله مأموریت‌های اصلی نمایندگان مجمع می‌باشد.

در پایان این حکم آورده شده است: امید است با رعایت تقوای الهی و مدیریت جهادی و تحول آفرین و با استفاده از همه ظرفیت‌ها، توجه به سه ویژگی عدالت، عقلانیت و مقاومت در معرفی محتوای تشیع، در سایه توجهات حضرت ولی عصر(عج)، در حسن اجرای مأموریت‌های محوله موفق و مؤید باشید.

قدردانی آیت الله رمضانی از زحمات حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی

همچنین آیت‌الله رمضانی در پیامی مجزا از زحمات ارزنده حجت الاسلام والمسلمین سیدرحمت الله مرتضوی در بیش از یک دهه مدیریت نمایندگی مجمع در افغانستان قدردانی کرده است.

آیت‌الله رمضانی در این پیام آورده است: حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای سید رحمت الله مرتضوی (زیدعزه)؛ ضمن آرزوی سلامتی وتوفیق روز افزون برای جنابعالی، لازم است از همکاری صمیمانه وتلاش‌های ارزنده و مجدانه شما درجهت پیشبرد اهداف عالیه مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام در کشور جمهوری اسلامی افغانستان سپاسگزاری نمایم.

در ادامه پیام آمده است: بدون شک زحمات آن جناب در بیش از یک دهه مدیریت نمایندگی مجمع، منشأ اثرات بسیار مهمی برای پیروان اهل بیت علیهم السلام در آن کشور بوده است. از درگاه خداوند قادر متعال موفقیت، صحت وعافیت جنابعالی را درهمه مراحل زندگی خصوصاً خدمتگزاری به مکتب اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام مسئلت می‌نمایم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha