آپارتمان‌سازی ۵۰ درصد فضای سبز خلخال را از بین برد

اردبیل - ایرنا - معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار خلخال گفت: ضعف نظارت بر پروژه‌های آپارتمان‌سازی ۵۰ درصد از فضای سبز موجود این شهر را از بین برده است.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا ، مسعود یگانه در جلسه کارگروه تبصره یک ماده ۱۰۰ قانون مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز شهری افزود: در حالی که پیش از این کمبود سرانه فضای سبز در خلخال دغدغه فکری مردم و مسئولان بود ، با گسترش احداث واحدهای مسکونی طبقاتی توسط انبوه‌سازان بدون توجه به فضای سبز موجب افزایش نگرانی از کاهش سرانه موجود شده است.

وی با تاکید بر لزوم رعایت تراکم در زمان صدور پروانه‌های ساختمانی از سوی شهرداری خلخال اظهارکرد: افزایش تخلف از سوی سازندگان ساختمان‌های طبقاتی، ضعف نظارت بر نحوه ساخت و سازها  و نیز احداث بناهای غیرقانونی موجب افزایش فقر فضای سبز در این شهرستان شده است. 

معاون امور عمرانی فرماندار خلخال بیان کرد: برغم تلاش‌های فرمانداری برای پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز شبانه و جلوگیری از تخلفات ارتفاع‌سازی در شهر، امسال تخلفات در این زمینه تنها ۱۰ درصد در مقایسه با زمان مشابه سال قبل کاهش یافته است.

یگانه گفت: فرمانداری خلخال همواره بر جلوگیری از ساخت وسازهای غیر مجاز در مناطق روستایی و شهری بویژه احداث ساختمان در زمین‌های با کاربری فضای سبز با استفاده از ظرفیت پلیس ساختمان و همچنین دهیاری‌ها تاکید می‌کند.

معاون فرماندار خلخال افزود: برغم افزایش ساختمان‌های بلند و طبقاتی در خلخال ناوگان آتش‌نشانی این شهر امکانات لازم برای مقابله با حوادث احتمالی را ندارد و در صورت وقوع آتش‌سوزی قادر به ارائه امکانات اطفای حریق به ساکنان واحدهای مسکونی واقع در طبقات فوقانی ساختمان به علت فقدان بالابر و نردبان آتش‌نشانی نخواهد بود.

او اظهارکرد: مالکان و یا سازندگان ساختمان‌های بلندمرتبه  قبل از دریافت گواهی پایان کار از شهرداری، ملزم به دریافت گواهی لازم از کمیته آتش‌نشانی جهت اجرای تاسیسات اطفای حریق و بکارگیری این گونه امکانات در ساختمان‌های بلند و طبقاتی هستند.

خلخال در جنوب اردبیل واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha