ایران اسلامی از کشورهای برتر در زمینه ساخت واکسن کرونا است

اردبیل _ ایرنا _ امام جمعه خلخال گفت: ایران اسلامی از جمله ۶ کشور برتر جهان در زمینه دستیابی به فناوری ساخت واکسن کرونا است.

به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام کریم اسدی روز دوشنبه در حاشیه دریافت واکسن ایرانی کوو ایران برکت در یکی از مراکز جامع  سلامت خلخال افزود: به برکت تلاش و مجاهدت دانشمندان ایرانی پیشرفت‌های نظام اسلامی در زمینه‌های مختلف علمی ، نظامی و پزشکی تمامی ندارد.

او اظهارکرد: دستیابی کشورمان به علم و فناوری تولید واکسن کرونا و پیوستن نام ایران اسلامی به جمع ۶ کشور تولیدکننده این واکسن در جهان افتخاری جدید و بزرگ برای ملت نام‌آور این نظام اسلامی است.

وی گفت: ایران اسلامی تنها کشور جهان اسلام است که برغم تحریم‌های ظالمانه موفق به دستیابی به فناوری تولید انبوه واکسن کرونا شده و ملت ایران برای کسب این افتخار بزرگ جهانی امروز به خود می‌بالد.

حجت‌الاسلام اسدی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران توانسته است به رغم تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا و محدودیت‌های فراوان ناشی از آن ، با اتکا به توانمندی‌ها و دانش داخلی به معدود کشورهای پیشرو در تولید واکسن کرونا تبدیل شود و این درحالی است که برخی کشورهای پیشرفته همچنان در تلاش برای دستیابی به فناوری تولید این کالای راهبردی هستند.

وی گفت: ایران که سال‌هاست به دلیل اعمال تحریم‌های غیرقانونی آمریکا با محدودیت‌های مالی و کالایی روبرو بوده، در دوران همه‌گیری کرونا نیز با چالش‌هایی از جمله عدم دسترسی به دارو و تجهیزات پزشکی کافی روبرو شد.

خطیب جمعه خلخال اظهارکرد: در این میان بسیاری از نهادها از جمله نهادهای حقوق بشری از آمریکا و متحدانش خواستند که زمینه را برای انتقال یکسری کالاها، داروها و تجهیزات ضروری مربوط به درمان بیماری کووید- ۱۹  به ایران فراهم کند اما واشنگتن نسبت به تامین کالاها و داروهای ضروری برای مردم ایران بی‌توجهی کرده و اقدامی برای حل این چالش که جان شهروندان کشورمان را در خطر قرار داده، انجام نداده است.

وی با بیان اینکه با گسترش کار تزریق واکسن کو ایران برکت و تزریق همگانی این واکسن در جامعه ایران اسلامی  قدم بسیار مهمی در قطع زنجیره بیماری کووید ۱۶ درکشور برداشته شده است، افزود: تا زمان کامل شدن طرح تزریق واکسن به جامعه هدف وایجاد مصونیت در مقابل بیماری کووید ۱۹ برای احاد مختلف جامعه بویژه افراد در معرض خطر این بیماری مهلک ،انتظار از مردم رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا و افزایش مراقبت‌های بهداشتی برای دستیابی به اهداف ریشه‌کنی این ویروس منحوس از جامعه است.

امام جمعه خلخال گفت: مشاهده نوع جدیدی از ویروس کرونا در مناطق مختلف کشورمان و شدت شیوع مجدد بیماری کووید ۱۹ به شکل جدید در این منطقه و تبدیل رنگ وضعیت کرونا در خلخال به قرمز از اواخر هفته گذشته ، همچنین افزایش حضور گردشگران غیربومی از مناطق مختلف کشورمان در این شهرستان اهمیت و ضرورت رعایت مسائل بهداشتی و موارد پیشگیرانه از کرونا را در میان آحاد مختلف جامعه دوچندان کرده است.

حجت‌الاسلام اسدی از تلاش مجموعه کادر پزشکی و درمانی دانشکده علوم پزشکی خلخال در مبارزه با بیماری کووید.۱۹ و همچنین مجاهدت‌های این مجموعه برای نجات جان افراد درگیر با کرونا تجلیل کرد و افزود: پزشکان و کادر درمان هر روز  در جبهه مدافعان سلامت از جان هموطنانشان صیانت و حراست می‌کنند و تلاش و مجاهدت آنها قابل ستایش است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha