میقاتی برای تشکیل کابینه اکثریت آرای مجلس لبنان را کسب کرد

تهران - ایرنا - «نجیب میقاتی» بازرگان سرشناس لبنانی روز دوشنبه بیشترین آرای نمایندگان مجلس این کشور را برای تشکیل کابینه به دست آورده است.

به گزارش ایرنا، رسانه های لبنان عصر امروز (دوشنبه) گزارش دادند که  میقاتی برای تشکیل کابینه لبنان ۷۳ رای از ۱۱۸ رای نمایندگان مجلس را به دست آورده است

نجیب عزمی میقاتی متولد  ۲۴ نوامبر ۱۹۵۵ سیاست‌مدار و بازرگان لبنانی، خود سال ها از جمله از ۱۳ ژانویه ۲۰۱۱ تا ۱۵ فوریه ۲۰۱۴ نخست وزیر لبنان بوده است.

بر اساس اعلام رسانه ها، میشل عون رییس جمهوری لبنان امروز دوشنبه مشورت در باره معرفی نخست جدید را آغاز کرد.

پیشتر نیز نخست وزیران پیشین لبنان دیروز (یکشنبه) در نشستی مشورتی، نجیب میقاتی را برای تصدی پست نخست وزیری این کشور پیشنهاد کردند.

خاطرنشان می شود که پیش از این سعد حریری نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه انتخاب شده بود اما بعد از هفت ماه، ۲۴ تیر امسال از این مسئولیت کناره گیری کرد.  

وی وظیفه تشکیل دولت جدید لبنان را در اکتبر گذشته با تصویب پارلمان لبنان و تایید «میشل عون» رئیس جمهوری این کشور برای چهارمین بار بر عهده گرفت، اما سایه نفوذ و مداخله دولت‌های خارجی بر او و تصمیم گیری‌هایش و نیز اختلافات در روند سیاسی این کشور، با وجود آن که لبنان با بحران مالی و در بدترین وضعیت اقتصادی طی دهه‌های گذشته قرار دارد، مانع از تشکیل دولت توسط او شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha