بزرگترین آتش سوزی در کالیفرنیای آمریکا  و تهدید هزاران سازه

نیویورک- ایرنا- بزرگترین آتش سوزی در کالیفرنیای آمریکا که تاکنون ساختمان های متعددی را سوزانده و تخریب کرده است، هزاران سازه دیگر را تهدید می کند.

به گزارش روز دوشنبه (به وقت محلی) رسانه های آمریکا، آتش‌سوزی بزرگ دیکسی که از ۱۴ جولای آغاز شده است، چندین خانه و سازه را تخریب کرد و پس از غروب شنبه با آتش‌سوزی "فلای" ترکیب شد و منطقه‌  "ایندین فالز" در شمال کالیفرنیا را فرا گرفت.
سی ان ان گزارش داد آتش سوزی بزرگ دیکسی به ۱۹۰ هزار و ۶۲۵ هکتار افزایش یافته است و بیش از پنج هزار آتش نشان برای مهار آن تلاش می کنند.
مقامات می گویند: رطوبت کم در پوشش گیاهی و دسترسی محدود به منطقه دور از دسترس ، آتش نشانان را با مشکل مواجه کرده است.
این آتش سوزی تنها یکی از ۸۶ آتش سوزی بزرگ در آمریکا است  که بسیاری از آنها در غرب هستند  و بیش از ۱.۴ میلیون هکتار اراضی و زمین در حال سوختن هستند.

پیش از این، مقامات دو ایالت کالیفرنیا و نوادای آمریکا وضعیت این دو ایالت را به دلیل گسترش آتش سوزی های جنگلی اضطراری اعلام کردند.
سی ان ان پیش از این گزارش داده بود وسعت آتش سوزی های و مناطقی که طعمه حریق شده اند پنج برابر وسعت شهر نیویورک بوده و وضعیت خشکسالی و آتش سوزی های سال جاری نسبت به سال های قبل بی سابقه است.
دمای بالا، نبود بارندگی های مناسب و خشکسالی در غرب آمریکا و  کانادا باعث شده تا این مناطق به طرز بی سابقه ای با بحران و آتش سوزی های مهیب مواجه شوند به نحوی که هر روز این شرایط وخیم تر از گذشته می شود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha