مسوولیت تقسیمات کشوری و جغرافیایی بر عهده وزارت کشور است

مهاباد- ایرنا- امام جمعه میاندوآب‌ با اشاره به طرح‌ موضوع ارتقای شهرهای "باروق‌" و "چهاربرج" به شهرستان که از چند روز پیش مطرح شده است، گفت: مسوولیت هرگونه تقسیمات کشوری برعهده دولت و وزارت کشور است و کسی در این راستا نقشی ندارد.

حجت‌الاسلام حمید حسن‌زاده روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در خصوص طرح‌ موضوع ارتقای شهرهای باروق‌ و چهاربرج به شهرستان که از چند روز پیش توسط دفتر نماینده میاندوآب در فضای مجازی مطرح شده است، اظهار داشت: جایگاه امام جمعه تقسیم‌بندی شهرستان به شهرستان‌های دیگر و یا جلوگیری از آن نیست بلکه مسوولیت تقسیمات کشوری برعهده وزرات کشور و استانداری است که امیدواریم در اسرع وقت به این موضوع ورود کرده و نظر خود اعم از مثبت یا منفی را اعلام کنند.

وی با بیان اینکه طرح این موضوع در فضای شهرستان میاندوآب به ویژه فضای مجازی اختلاف‌های سلیقه‌ای را گسترده تر کرده است، افزود: برخی با دلایل کافی مخالف این طرح و بعضی نیز موافق آن هستند و با این روش بحران پیش می‌آید و فتنه ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه مردم شهرهای میاندوآب‌، باروق و چهاربرج مومن، متدین و ولایت مدار هستند و درگیر کردن مردم با یکدیگر هنر نیست، اضافه کرد: هنر آن است که کاری انجام گیرد تا مردم منتفع شوند و نباید این موضوع موجب ضررهای متعددی برای شهرستان شود و به نظر بنده بزرگترین ضرر دامن زدن به اختلاف میان مردم شهرهای میاندوآب‌، باروق و چهاربرج است.

امام جمعه میاندوآب‌ با اشاره به اینکه جایگاه فرماندار و امام جمعه در این مقطع تقسیم‌بندی شهرستان نیست، اظهار داشت: مسوولیت این کار برعهده دولت است و تصمیم دولت در این راستا هر چه باشد باید مورد توجه و مقبولیت همه قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، طی روزهای گذشته خبری با موضوع موافقت دولت با ارتقای شهرهای باروق‌ و چهاربرج به شهرستان از سوی دفتر مهدی عیسی زاده نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی و همچنین مصاحبه ای از جانب وی با صحه گذاشتن بر تایید آن در فضای مجازی منتشر شد و اکنون این موضوع به چالش اصلی در میاندوآب تبدیل شده است، به طوری که در بیشتر موارد انتقاد فعالان مدنی، سیاسی و اجتماعی شهر میاندوآب را به دنبال داشته و در فضای مجازی با هشتگ‌ "میاندوآب‌ را تجزیه نکنید" مخالفت خود را اعلام می‌کنند و از سوی دیگر طرح این موضوع با استقبال و موافقت اهالی شهرهای باروق‌ و چهاربرج و برخی حامیان نماینده شهرستان شده‌است.

آما آنچه که به نظر می‌آید باید متولیان این موضوع مردم را در جریان و چند و چون قضیه به این مهمی قرار داده و هدف از ارتقای باروق و چهاربرج به شهرستان را هم تشریح کنند تا مردم قانع شوند.

شهرستان میاندوآب با بیش از ۲۸۵ هزار نفر جمعیت با چهار شهر چهاربرج، باروق و بکتاش در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha