حقوق ورودی برخی ورق‌های سرد و گرم فولادی، تعیین و ابلاغ شد

تهران - ایرنا - معاون اول رییس جمهوری تصویب‌نامه موضوع تعیین حقوق ورودی برخی از ورق‌های سرد و گرم فولادی و همچنین طرح تقسیم کار ملی توسعه، ترویج و نهادینه‌سازی سیاست‌های راهبردی خانواده محور را ابلاغ کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیات دولت، اسحاق جهانگیری روز دوشنبه تصویب‌نامه موضوع تعیین حقوق ورودی برخی از ورق‌های سرد و گرم فولادی را ابلاغ کرد.

هیات وزیران در جلسه بیست و هفتم تیر ۱۴۰۰ به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت، حقوق ورودی برخی از ورق‌های سرد و گرم فولادی را به شرح جدول پیوست تعیین کرد.

ابلاغ طرح تقسیم کار ملی توسعه، ترویج و نهادینه‌سازی سیاست‌های راهبردی خانواده محور

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری همچنین تصویب‌نامه موضوع طرح تقسیم کار ملی توسعه، ترویج و نهادینه‌سازی سیاست‌های راهبردی خانواده محور را ابلاغ کرد.

هیات وزیران در جلسه بیست و هفتم تیر ۱۴۰۰ به پیشنهاد معاونت رییس جمهوری در امور زنان و خانواده و در اجرای ماده (۳) آیین‌نامه تشکیل ستاد ملی زن و خانواده، طرح تقسیم کار ملی توسعه، ترویج و نهادینه‌سازی سیاست‌های راهبردی خانواده محور را تصویب کرد.

براساس این تصمیم، دستگاه‌های اجرایی موظفند متناسب با محورها و مؤلفه‌های شاخص‌های خانواده و مبتنی بر راهبردهای مربوطه، برنامه ارتقای وضعیت شاخص‌ها را تدوین و نسبت به درج آن در سامانه رصد و پایش وضعیت زنان و خانواده اقدام کنند.

همچنین دستگاه‌های اجرایی موظفند به منظور ارتقای شاخص‌های خانواده، با هماهنگی دبیرخانه ستاد ملی زن و خانواده و سازمان برنامه و بودجه کشور، اعتبارات پیش‌بینی شده مرتبط با برنامه‌ها را در قالب اعتبارات مصوب مربوط و تخصیص‌یافته هزینه و گزارش عملکرد بودجه‌ای خود را در مقاطع زمانی ۶ ماهه به منظور ارایه به مراجع ذیربط، در اختیار دبیرخانه و سازمان مذکور قرار دهند.

علاوه بر این، دستگاه‌های اجرایی موظفند تمامی فعالیت‌ها و اقدامات خود در این خصوص را در مقاطع زمانی ۶ ماهه به دبیرخانه ستاد ملی زن و خانواده (معاونت رییس‌جمهوری در امور زنان و خانواده) گزارش کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha