۴ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۱۵
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84416737
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۵ تولیدکننده غیرقانونی سلاح در روسیه دستگیر شدند

مسکو- ایرنا- سازمان امنیت فدرال روسیه (ف.اس.ب) از دستگیری ۴۵ تولید کننده غیرقانونی سلاح در این کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا، سازمان امنیت فدرال روسیه در بیانیه ای که روز دوشنبه در سایت اینترنتی روابط عمومی این سازمان منتشر شد، نوشت: سازمان امنیت فدرال روسیه با همکاری وزارت کشور و گارد ملی روسیه از فعالیت ۴۵ تولید کننده غیرقانونی سلاح در ۲۵ منطقه روسیه جلوگیری کرد.

در بیانیه گفته شده است: تولید کنندگان سلاح های غیرقانونی در مسکو، جمهوری ادیگیا، باشقیرستان، منطقه کریمه، جمهوری ماردویا، استان های مسکو، کراسنودار، کراسنویارسک، پرمی، استاوروپول، خاباروفسک، آمورسک، آستراخان، بریانسک، بلگورود، ولگاگراد، ولادیمیر، کالوگا، لنینگراد، پسکوف، سامارا، ساراتوف، سوردلوفسک، اسمولنسک و تیور در کارگاه های مخفی سلاح جنگی تولید و عرضه می کردند. 

این افراد علاوه بر تولید انواع سلاح ها، تعدادی از سلاح های شکاری را هم به سلاح جنگی تبدیل می کردند و صدها قبضه انواع سلاح و تیربار و دهها هزار انواع مهمات کشف و ضبط شد.  

 در نتیجه اقدامات ماموران امنیتی، ۳۲ مرکز تولید غیرقانونی سلاح شناسایی و بسته شد. 

 سازمان امنیت فدرال روسیه اعلام کرده است که تولید کنندگان سلاح قاچاق در روسیه از طریق شبکه اینترنتی برای سلاح های خود بازاریابی می کردند و پرداخت ها نیز از طریق کارت های بانکی انجام می گرفت.

مقررات مربوط به کنترل سلاح در روسیه از ماه جاری میلادی سخت تر شده است و بر اساس قانون جدید این کشور، مجازات های سخت تری برای افرادی که سلاح قاچاق عرضه می کنند، اعمال می شود. 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha