اختصاص ۴۰۷ میلیارد تومان برای حمایت از مددجویان خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: ۴۰۷ میلیارد تومان در سال جاری برای انجام فعالیت‌های حمایتی نیازمندان و مددجویان تحت حمایت از محل اعتبارات و تسهیلات دولتی و امدادی همچنین کمک‌های مردمی در نظر گرفته‌ شده است.

رضا سلم‌آبادی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رسیدگی به امور حمایتی و سلامت جامعه هدف تحت حمایت در اولویت برنامه‌ها و فعالیت‌های این نهاد است.

وی با اشاره به اینکه خدمات متنوع و مختلفی در بخش حمایت و سلامت به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد ارائه می‌شود گفت: کمک به ارتقای شاخص‌های بهداشتی، کمک به ودیعه و اجاره مسکن مددجویان، پرداخت حق بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های اشتغال، اعطای وام ضروری به نیازمندان از جمله خدمات حمایتی است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی اظهار داشت: پرداخت کمک‌ معیشت به مددجویان، کمک‌ هزینه فرانشیز و خدمات درمان نیازمندان، تامین لوازم ضروری زندگی مددجویان، کمک به رفع سوءتغذیه مادران باردار و شیرده، کودکان مددجوی کمتر از پنج سال، کمک به ازدواج نیازمندان همچنین کمک به تامین تجهیزات و درمان بیماران صعب‌العلاج نیازمند از دیگر خدمات حمایتی است که به جامعه هدف تحت حمایت طبق نیازسنجی ارائه می‌شود.

وی گفت: ۴۳ هزار و ۴۵۰ خانوار نیازمند با جمعیت ۱۱۹ هزار و ۸۴۰ نفر تحت حمایت کمیته امداد استان خراسان جنوبی قرار دارند و این در حالی است که ۱۸ هزار و ۳۶۱ خانوار دارای سرپرست زن هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha